1. JARNÍ HOMERUN - slovo trenéra

27.03.2016 21:09 | Ivoš Kučera

Náš Á tým má za sebou tradiční přípravní turnaj o 1. jarní homerun v areálu Eagles Praha. Tento ročník za účasti 6-ti týmů, kromě domácích Eagles, ještě další dva pražské extraligové, úřadující mistr Kotlářka a také Tempo Titans. Dále výběr Old Boys, Patriots Liberec nováček 1.ligy a tým Olympie.

Z našeho pohledu splnil turnaj očekávání, 5 poměrně kvalitních zápasů, v zápasech proti extraligovým týmům důkladné prověření naší defenzívy. Tým se představil v posílené sestavě. Pro tento ročník jsou v kádru mužstva opět odchovanci Pavel Procházka, Roman Kašpárek, Jiří Hrubý, Jaroslav Žáček a Jaroslav Kříž. Navíc o místo v prvním týmu po zimní přípravě bojují Martin Jarůšek a Martin Felkl. Po těžkém zranění se na podzim znovui zapojil do přípravy Ján Puškáš. Po druhé náročné operaci ramene se rovněž do týmů vrací Štěpán Havlíček, který v minulosti působil v týmech organizace MLB Tampa Bay Rays.

Ve velmi pozitivním světle, vzhledem k nadcházející sezóně, se představili všichni naši nadhazovači. I proti extraligovým pálkařům si vedli velice zdatně. Obrana působila rovněž velmi jistě. Důkazem může být 5 zahraných dvojautů, z toho tři v zápase s úřadujícím mistrem.

Pálkařské vystoupení se neslo opět v duchu loňských výsledků a pálení je jedním z hlavních úkolů pro následující dny. Ve skvělé formě se představili Jarda Němec (BA .588) a Mirek Konvalinka (BA. 500).

Výsledky našeho týmu 2:0 proti Old Boys, 6:3 proti Patriots Liberec, 5:4 proti Kotlářce, 3:4 proti Eagles a 1:5 s týmem Tepo Titans zajistily celkové třetí místo v tomto turnaji.

Celkově současný stav našeho prvního týmu přináší před nadcházející sezónou mírný optimismus. Poměrně široký kádr dává naději, že se vyhneme problémům z loňského roku, kdy vedení týmu řešilo velice často problémy se složením týmu. Do začátku soutěže zůstává posledních 14 dní. Náš tým zahajuje 10. 4. 2016 ve Frýdku Místku. Doma se představí v otevíracím zápase proti Nuclears Třebíč 22. 4. 2016 v 19.00.

Ivoš Kučera


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608