Áčko veze povinné vítězství

19.04.2016 21:08

Sharks Spálené Poříčí -  Olympia Blansko  0 : 18
 

Poté, co byl náš ostrý start do sezóny ve Frýdku odložen kvůli rozmarům počasí na náhradní termín, zajížděl A tým Olympia do vzdáleného Spáleného Poříčí, na hřiště nováčka soutěže - místních Sharks. Pro všechny členy hostujícího týmu to byla premiéra, protože historicky nikdy tým Blanska ve Spáleném Poříčí nehrál. A hned první zápas domácím úkázal, jak dalekou cestu před sebou ještě mají. Pavel Procházka na kopci v dresu Olympie naprosto dominoval a během plánovaných tří směn odházel deset pálkařů, pouze jedinému se podařilo dosáhnout první mety a hned 8 jich odešlo zpět na střídačku ze sklopenou hlavou po strikeoutu. Štěpán Havlíček, který na 4. a 5. směnu převzal místo na kopci, pokračoval ve stejném tempu a za dvě směny poslal všech šest pálkařů zpět na lavičku, z toho 4 po strikeoutu. Utkání uzavřel David Farkaš, který sice umožnil v každé směně jeden odpal, ale první meta byla v obou případech pro domácí konečná.
O vývoji zápasu bylo rozhodnuto již v první směně, protože Olympia skórovala hned 5x, poté co se prvnm dlouhým odpalem prezentoval navrátilec J.Žáček. Tlak hostů během zápasu nepolevoval a tak bylo utkání po 7.směnách ukončeno výsledkem 0:18 pro Olympii.
Pálkařsky se v prvním zápase nejvíce dařilo Kostkovi a Němcovi, kteří zaznamenali shodně po třech odpalech.
 
Sharks Spálené Poříčí - Olympia Blansko 5 : 15
 
Ve druhém utkání se na kopci v dresu Olympie představili Jakub Kostka a další navrátilec do sestavy Jirka Hrubý. Ti přece jen umožnili domácí o trochu více než v kolegové v prvním zápase. A tak s přispěním několika nepřesností v obraně domácí skórovali ve druhém zápase 5x. Nicméně naději na přijatelný výsledek dokázali držet pouze do čtvrté směny. V úvodu páté směny hosté za stavu 2:5 pro Olympii přidali na pálce doběhli pro 5 bodů, v šesté přidali dalších 6 a bylo rozhodnuto.
V sedmé směně, kdy se Olympia nadechovala k dalšímu náporu, přidala další bod a naplnila mety, přišla nad hřiště průtrž mračen, spojená s bouřkou a přestože po dvaceti minutách se počasí umoudřilo, hřiště již bylo v nehratelném stavu a zápase byl po šesté směně ukončen s výsledkem 5:15. Pěkným homerunem se prezentoval v zápase Zdeněk Jelínek, Jirka Šustal tzv. inside park HR, při kterém oběhl všechny mety až domů, aniž by domácí obrana dokázala míč zpracovat a hodit domů. David Lošťák zaznamenal 5 odpalů, Roman Kašpárek zaznamenal tři dvojmetové odpaly a Jirka Hrubý zaznamenal pěkný dvojmetový odpal.
 

Po zahřívacím víkendu čeká Olympii již težká zkouška. V následujícím víkendu se potká s aspirantem na postup do extraligy Nuclears Třebíč. V pátek od 19.00 v Opening game na Strawberry Field v Blansku a v sobotu od 16.00 na stadiónu Na Hvězdě v Třebíči.


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608