Baseball - Extraliga bude v Blansku dál

23.08.2018 16:48

BLANENSKÉ MUŽSTVO UDRŽELO EXTRALIGU I PRO PŘÍŠTÍ SEZONU! 

O uplynulém víkendu byli v nadstavbě o extraligu Olympii soupeřem Skokani Olomouc. 
Blansko čekají ještě dva hrací víkendy, ale s rozhodujícím připsaným vítězstvím se již může radovat z udržení se v nejvyšší české baseballové soutěži! Gratulace 

Olympia Blansko – Skokani Olomouc 4:3
Víkendový souboj týmů na třetím místě barážové tabulky začal v sobotu v Blansku. Oba souboje přinesly dle očekávání vyrovnané zápasy a drama do posledního autu. V sobotu začaly současné jedničky obou týmů Havlíček a Chapman.
Hostům se v úvodu vedlo lépe. Domácí obrana darovala sérií 4 chyb Skokanům dva body ve druhé směně. Ve třetí a ve čtvrté se domácím podařilo po bodu skórovat a vyrovnat. Nicméně další chyba v páté směně znamenala opět vedení Skokanů 2:3. Chapman na kopci dělal vše co mohl, aby udržel pro Olomouc vítězství a tím pádem větší klid do zbytku baráže. Havlíček v dresu Blanska pokračoval ve svém výkonu z minulého týdne a hosty k dalším bodům nepouštěl. Nadhazovač v blanenském dresu byl nakonec šťastnější. V osmé směně pustil Chapman volnou metou Ueho, následovala chyba olomoucké defenzívy při odpalu Němce a při obsazené druhé a třetí přišel dvoumetrový odpal Davida Farkaše a vedení Blanska 4:3. V deváté směně omlazená blanenská obrana hosty k ničemu nepustila a Havlíček si připsal čtvrté barážové vítězství. Olympia si připsala celkově sedmou výhru v baráži a ta v kombinaci s porážkou Jablonce ve druhém zápase s Hlubokou znamená i jistotu extraligové účasti pro Blansko i v následujícím ročníku.

Skokani Olomouc – Olympia Blansko 1:0

V nedělní odvetě jakoby se nadhazovači inspirovali výkony svých kolegů ze soboty. Domácí Australan Van Linden umožnil hostům pouze tři hity za celý zápas a Blažek v dresu Olympie předvedl svůj nejlepší výkon v extralize. Důsledkem toho byl stav 0:0 před devátou směnou. Pálkaři se sice občas dostávali na mety, ale obrany dokázaly vždy další odpaly zpracovat a bod neumožnily i přesto, že blanenští nehráli rozhodně v nejsilnějším možném složení. Rozhodujícím okamžikem se ukázala „divoká“ rozehra v dohrávce deváté směny. Po dvoumetrovém odpalu domácích se „utrhl“ běžec na třetí metě, v rozehře však blanenští chybovali a umožnili Skokanům jediný doběh utkání. Aleš Blažek si připsal po skvělém výkonu neuvěřitelně smolnou porážku.

Ivo Kučera, trenér


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608