Díky trenére - Jarda Krejčíř v TOP 10

01.10.2015 11:38

František Přibyl, 01.10. 2015, ČBA

Skoro 10 tisíc kilometrů nacestovali organizátoři unikátního projektu Díky, trenére po celé České republice. Cílem bylo pozorovat vybrané trenéry z Top 30 v akci. 

Z nich po diskuzi s metodiky a delegáty z jednotlivých sportovních svazů vzniklo složení Top 10. Jména vybraných, kteří budou dál soutěžit o titul Trenér mládeže 2015 a ceny v hodnotě 150 tisíc korun, naleznete na www.dikytrenere.cz. Finále s názvem Den trenérů mládeže je na programu 7. listopadu v Brně. Do něho se dostal také trenér Jaroslav Krejčíř z Blanska.

Od Františkových lázní po Břeclav a Ostravu cestovali organizátoři Díky, trenére, kteří se snaží mapovat a podpořit obětavou práci trenérů dětí a mládeže. Unikátní akce odstartovala 2. března letošního roku, kdy kdokoliv mohl nominovat na stránkáchwww.dikytrenere.cz oblíbeného trenéra či trenérku. Celkem dorazilo 2059 přihlášek pro 1503 trenéry z celkem 55 sportů. Koncem července organizátoři vyhlásili nejlepší třicítku, vycházeli z vyplněného dotazníku, jehož statistické zpracování a analýzu uskutečnila společnost IPSOS. Elitní trenéry od poloviny srpna po září čekaly návštěvy.

„Bylo úžasné pozorovat, s jakým nadšením trenéři vedou děti ke sportování, jak je to moc baví. Často to jsou lidi, kteří tuto činnost vedou po práci, tedy ve svém volném čase. Bylo nutností jim poděkovat. Z toho důvodu jsme založili tuhle akci,“ tvrdil Petr Rydl, jednatel spolku Díky, trenére. „V této fázi jsme vybírali deset nejlepších. Kandidát na postup musel být metodicky v pořádku, mít za sebou příběh se sportovním přesahem a osobité kouzlo s X-faktorem. I proto jsme se rozhodli pro tyto trenérky a trenéry. Stanou se reprezentanty trenérů mládeže.“

Do Top 10 se dostal také trenér Jaroslav Krejčíř. V roce 1988 stál u zrodu klubu v Blansku, dostal se na stáž do klubu Atlanta Braves. Pracoval také jako trenér mužské reprezentace i mládežnických reprezentací. V roce 2008 se definitivně rozhodl, že se bude věnovat chodu klubu a v něm trenérsky dětem. A tak vymyslel Happy Ball, což je tréninkový program pro předškoláky a prvňáčky. „Když chceme dítě udržet u sportu, musí ho to bavit. Snažím se vychovat lidi, pro něž se baseball stane součástí jejich života a dokáží k němu přivést v budoucnu i své děti. Protože, a to platí pro každé sportovní odvětví, opravdových talentů je málo. Takových, kteří mají předpoklady jednou se sportem uživit, je úplné minimum,“ říká Krejčíř.

O vítězi rozhodne Den trenérů mládeže, který se uskuteční v Brně 7. listopadu.

Medailonek trenéra Krejčíře najdete zde.

A pro úplnost ještě přímý odkaz na stránky Díky trenére, TOP 10, Jaroslav Krejčíř


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608