Dvě výhry potvrdily extraligovou příslušnost

01.10.2017 16:59 | Ivo Kučera

Sobotní odvetné zápasy se hrály z krásného slunečného počasí v novém areálu ve Frýdku. Utkání probíhalo v dosti pohodové atmosféře a domácí dokonce vynechali tradiční předzápasové rozpálení a showtime.  Startujícími nadhazovači byli domácí Ondřej Hon a blanenský Štěpán Havlíček.

Štěpán začal zápas stejně dominantně jako nadhazovači v pátek v Blansku a za první 4 směny pustil na mety pouze jednoho pálkaře domácích. Na pálce Olympia začala zvolna a v první směně neobsadila metu, pak se však pálkaři Blanska probudili a dostali domácí obranu pod velký tlak, který přinášel hostům bod za bodem. A tak, když se začali prosazovat proti Štěpánovi i domácí pálkaři a zaznamenali v páté a šesté směně po dvou bodech bylo o osudu zápasu dávno rozhodnuto. Po šesté směně byl stav 4:15 pro Olympii. Ta dokázala přidat v sedmé směně dalších pět bodů a uzavřít skóre na výsledku 4 : 20 pro Blansko. Tento výsledek znamenal i definitivní potvrzení extraligové příslušnosti Olympie i pro další sezónu. Pálkařsky se v tomto utkání prosazovali nejvíce Němec, Kostka a Hrubý, kteří zaznamenali po třech úspěšných odpalech.

 

Druhé utkání začalo po krátké přestávce a v sestavě Blanska dostali na nejdůležitějších místech sestavy šanci mladíčci Tomáš Jelínek a Michal Kohoutek. Jelínek se představil na nadhozu a Kohoutek zaujal místo chytače. Domácí postavili na kopec mladíka Marka Konečného.

Blansko začalo od začátku útočně a hned v první směně dvakrát skórovalo. Jelínek si nezadal v ničem se svými staršími kolegy a od začátku držel domácí pálkaře v odstupu. Do prvních problémů se dostal až v páté a šesté směně, ale dokázal je ustát bez bodu. Hosté naopak postupně v poklidu přidávali bod za bodem a kráčeli za dalším vítězstvím. Přestože Jelínek nakonec neudržel čisté konto a v 7 směně obdržel jeden bod, vítězství Blanska 11:1 je podpořeno jeho výborným výkonem.

Olympia tak uzavřela sezónu dvěma přesvědčivými výhrami ve Frýdku Místku a přestože začínala baráž s pouhými dvěma výhrami a ztrátou 7 vítězství na pražský Sabat, dokázala bez větších problémů udržet extraligovou příslušnost. V baráži dokázala 4x porazit Hlubokou a Frýdek, 3x Sabat a pouze s Bleskem Jablonec se rozešla smírně s bilancí dvou výher i proher.


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608