Final Four ČBP 2016 v Blansku

02.10.2016 20:45

Od pátku do neděle se v Blansku (s jedním zápasem v Praze) odehrával závěrečný turnaj ČBP Final Four za účasti mistrovských Draků, jejich finálového soupeře z letošního play-off a obhájce vítězství ČBP Kotlářky, extraligových Eagles a domácí pořádající Olympie, která si letos vybojovala právo startovat v příštím ročníku extraligy. Překvapivým vítězem finálového turnaje se stali pražští Eagles, kteří zaskočili oba favorizované týmy.

V pátek večer byl turnaj rozehrán na dvou hřištích a zápasy probíhaly podle papírových předpokladů. V Praze se utkali Kotlářka a Eagles. Kotlářka byla od začátku aktivnější a určovala vývoj utkání. Postupně přidávala bod za bodem a když v páté směně skórovala 6x, bylo o osudu zápasu rozhodnuto. Vítězství si připsal Ercoli, pálkařsky se ve vítězném týmu dařilo zejména dvojici Smola a Martin Červenka, kterému se povedlo odpálit homerun.  V závěru Eagles korigovali čtyřmi body na konečných 11:6.

V Blansku nastoupila Olympia proti Drakům, kteří utkání pojali v exhibičním duchu. Nicméně Olympia se v úvodu do Draků pustila bez respektu a výsledkem bylo vedení 4:0.

Za tohoto stavu byli Draci donuceni ke koncentraci a výměně postů a povedlo se jim skóre srovnat. O výsledku rozhodla opět pátá směna, kdy Draci bodovali 4x a Olympia již pouze snížila na konečných 8:5 pro Draky. Vítězství si připsal Furko, zápas dohazoval veterán Pavel Budský, který společně s Dubovým a Ondráčkem vedli ofenzívu brněnského celku. U domácích se dařilo Lošťákovi, jenž byl autorem 4 zdařilých odpalů.

V souboji týmů „s nožem na krku“, se postupně prosazovali Eagles, kteří kvalitní pálkou v úvodu vyrovnané utkání postupně otočili ve svůj prospěch a definitivu přinesla 7.směna, ve které pražský tým zaznamenal 5 bodů. Konečný výsledek 11:3 pro Eagles znamenal stop v turnaji pro Blansko, naopak Eagles si tímto zajistili pokračování a odrazili se k dalším výborným výkonům. Vítězství si připsal Kozač, pálkařsky se dařilo celému týmu Eagles. Stínem utkání bylo nešťastné zranění Marka Chlupa, který byl zasažen do obličeje nekontrolovaným nadhozem a zasahovat musela dokonce RZS. Po nutných vyšetřeních, která naštěstí vyloučila závažnější zranění, se mohl Marek Chlup připojit zpět k týmu, nicméně do turnaje se již nezapojil.

V souboji vítězů úvodních zápasů viděli diváci v Blansku reprízu extraligového finále. Tentokrát Draci od začátku diktovali tempo hry a když ve třetí směně zaznamenali čtyři doběhy, bylo utkání prakticky rozhodnuto. Na nadhozu dominoval Radim Chroust, který umožnil pouze dva odpaly a po dalších dvou bodech Draků, se utkání v poklidu dohrávalo. Draci si tímto zajistili účast v nedělním finále, zatímco Kotlářka musela „do oprav“ a připravit se na večerní souboj proti Eagles.

V sobotním večeru tedy proti sobě oba týmy nastoupily podruhé během 24 hodin a tentokrát se rozhodně nehrálo podle papírových předpokladů. Za Eagles nadhazoval Tomáš Duffek a Kotlářku Marek Červenka. V úvodu se favorizovaná Kotlářka ujala vedení, když bodoval Síla. Ve druhé směně Eagles srovnali, po balku doběhl Homolka. Ve čtvrté směně měly oba týmy blízko ke skórování. Nejprve po odpalu Hernandeze zastavil Homolku na třetí metě míč mimo oplocení a Eagles následně nedokázali využít obsazenou druhou a třetí metu. V dohrávce se dostali do problémů Eagles, při plných metách změnili nadhoz a Matěj Hušek směnu bez bodu uzavřel. V šesté se již Eagles dočkali. Po sebeobětovacím odpalu Pelzla skóroval Homolka. V následující sedmé směně přidali Eagles další bod po dvou chybách Kotlářky. A protože Hušek na kopci předváděl výborný výkon, udrželi Eagles vedení 3:1 až do konce a zajistili si postup do finále proti Drakům.

Na rozdíl od krásného sobotního počasí, přivítala v neděli finalisty zamračená obloha a prakticky celé finálové utkání se na hřiště snášel drobný déšť, který však nezabránil výborným defenzivním výkonům obou týmů a vynikajícím výkonům nadhazovačů. Draci nasadili k finálovému zápasu Sobotku a za Eagles startoval překvapivě Matěj Hušek, který v sobotu večer odházel více než pět směn proti Kotlářce. Oba nadhazovači předvedli vynikající výkony a tak na výsledkové tabuli naskakovala v jednotlivých směnách poměrně rychle jedna nula za druhou. Rozhodující se ukázal bod, který Eagles dosáhli na začátku osmé směny. Vítek obsadil metu po polařské chybě Draků. Blažek jej ulívkou posunul do skórovací pozice a Michal Zýma singlem při dvou autech poslal Vítka pro rozhodující doběh. Draci ve snaze vyrovnat obsadili první a druhou metu, o postup se však připravili technickou chybou, když J.Hajtmar předčasně opustil druhou metu ve snaze získat třetí po „flyoutu“. V deváté směně Eagles opět na třetí metě, ale bez bodu.  Teprve do 9. směny nastupuje Eagles nový nadhazovač – Duffek. Hušek po sobotních pěti zvládl bez bodu i 8 směn proti Drakům!!!!!   Draci v deváté ještě bojují při dvou autech obsazují 1.a 3.metu, nicméně Duffek ukončuje utkání strikeoutem a naplno propuká radost Eagles ze zaslouženého vítězství. Pokud by se udělovala cena pro nejužitečnějšího hráče, jistě by ji získal Matěj Hušek, který v sobotu i neděli předvedl neuvěřitelné výkony a přivedl Eagles k triumfu v domácí pohárové soutěži.


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608