III. liga ČSLŽ - softball

05.10.2015 15:24

Poslední turnaj III. ČSLŽ čekal žalostné torzo našeho ženského družstva o uplynulém víkendu. Z pěti hostujících hráček mohly pomoci jen dvě a z našich hráček zůstalo jen Sedm statečných (ovšem o něco hezčích než představitelé pistolníků ve zmíněném filmu). Netradičně byl turnaj uspořádán ve východních Čechách a los nás nasměroval na B hřiště v Mladých Bucích do skupiny se SaBat Praha B, Joudrs Praha C a PV Praha. Cesta do Podkrkonoší je předlouhá, ale vyjeli jsme s dostatečným předstihem, abychom měli dostatek času na aklimatizaci… Přál bych těm, co plánují opravy silnic, aby denně museli jezdit přes úseky, jejichž opravu povolili. Kolona aut, kde jsme za 20 minut ujeli pouhých 300 m a následná cesta po okreskách nám časovou rezervu vymazala. A to už vůbec nezmiňuji dvoučlennou osádku vozu Škoda Octavia s pražskou značkou ve složení Filip a Marjánka, která nám vezla poslední hráčku do sestavy a dorazila pět minut před začátkem zápasu…

První zápas proti PV Praha. Neznámý soupeř s nevyzpytatelnými výsledky začínal na pálce. Dva rychlé auty, dva krátké odpaly a strike out znamenaly nulu na straně soupeře a možnost něco s tím udělat. Soupeřky odpověděly úplně stejně – dva rychlé auty, nechycený třetí strike s doběhem na první metu a strike out. Ve druhé směně soupeřky po našich chybách a dvou volných metách doběhly pro čtyři body. Náš luft do zadního pole, chycená krádež třetí mety a aut na první metě nám nepřinesl nic, kromě nakopnutí, že fakt musíme hrát. Při další pálce už to začíná vypadat jinak a konečně se i pálí a dobíhá Verča pro náš první bod a vzápětí Renča pro druhý na odpal Marjánky. Víc jsem už nedotáhli, ale nevadí, jdeme dál.. Dvakrát jsme na plných metách, ale soupeřky nás udrží na uzdě. Rychlé auty na obou stranách a rázem je po hracím čase a naše poslední pálka. Dohrávka šesté směny. Dva auty na první metě… Lůca na třetí prošvihlý strike dobíhá na první metu, potom hned ukradne druhou a na odpal Verči (kde se to v té holce bere?) dobíhá pro náš třetí bod. Neskutečný souboj pálkařky a nadhazovačky v podání Renči: ball, ball, stirke, strike, foul ball, foul ball, foul ball… úžasná chuť pálit, úžasné nervy.. (hlavně pro mě). Nakonec odpal, ale bohužel rovnou do rukou nadhazovačky, takže prohra 4:3. Na animovaný záznam se můžete podívat ZDE!

Druhým týmem je Joudrs Praha C. Vzhledem k tomu, že tým A hraje finále Extraligy, tým B je druhý ve druhé lize, juniorky jsou třetí v Extralize juniorek, víme, že tým C určitě nebude žádným odkladištěm přestárlých nebo slabých hráček. Podle toho taky vypadá naše první pálka – jsme hosté, tak jdeme hned do toho – 3 pálkařky, 3 auty…A Joudrsačky nám dávají na frak - čtyři odpaly v řadě, než se nám podaří první aut. Další dva odpaly znamenají, že sice máme další aut, ale soupeřky mají tři body.. Konečně - SO! Ale naše pálkařyk mají útlum a nedaří se nám, Joudrs v klidu zvyšuje vedení a na začátku čtvrté směny vede 7:0. Jsou chvíle, kdy se jednomu už ani nechce hrát. Naštěstí my takové hráčky nemáme. Na pálku jde Verča a tvrdým odpalem propálí polárku u druhé mety a dostává se až na dvojku. Vzápětí odpálí nechytatelný odpal Renča a posílá Verču domů a sebe opět na dvojku. Kačenka Tripalová spolehlivým odpalem jde na jeničku a Renča je na trojce. Po SO Marjánky Aneta si ulívkou vynutí chybu v poli a posílá domů Renču i Kačenku. Monča krásným dvoumetovým odpalem dotlačí domů Anetku a Kačka Feiková zase na oplátku Monču. Lůca přidává třímetový odpal a náskok Joudrs je jen jediný bod. V dohrávce jsme jim umožnili jeden doběh, ale nám se už skórovat nepodařilo. Druhá prohra 8:6 (odpaly 11:10 pro Joudrs). A opět animovaný záznam ZDE!

Nejtěžší soupeřky – Sabat Praha – nám při minulém zápase nasázely 18 bodů. Aktuální pozice v tabulce – třetí místo. My jsme opět hosté, moc nám to na pálce nejde, přestože nasadili slabší nadhazovačku, takže když jdeme do dohrávky třetí směny, soupeřky vedou 2:0. A díky našim chybám v poli a přehozům se dostávají až do vedení 9:0. Odpal Kačenky T., volná meta Marjánky, a odpal Monči nám dává trošku naději při jednom autu na zlepšení skóre, další volné mety Taly a Kačky F. znamenají doběh a na prkno se staví Petra Malá se svým rychlým a technicky dokonalým nadhozem. Lůca ho sice pálí, ale pravá zadní polárka je na svém místě – třetí aut a dvě minuty do konce hracího času – konec uktání, prohra 9:1 (odpaly 9:4 ve prospěch Sabatek). Animace ZDE!

Jsme poslední ve skupině, ale ze strany pořadatelů se dozvídáme, že budeme hrát v neděli jen jeden zápas kvůli odstoupení jednoho z týmů (dvě zranění v zápase – něco mi to připomíná…). Jedeme do Trutnova se ubytovat a najíst.

Nedělní ráno je sice ještě teplé, ale je zataženo. Na hřiště přijíždíme včas, nicméně opět chybí nejmenovaná posádka Octavie ve složení Filip a Marjánka… Tentokrát ale přijíždějí o něco dříve, do zápasu zbývá ještě 20 minut.. Hrajeme se Žraloky z Ledenic. Projevuje se únava, ale přesto si domlouváme zápas na sedm směn, ať si tedy ten poslední zápas v sezóně užijeme. Losujeme si opět hosty, takže začínáme na pálce. Spolehlivě pálí Renča a Kačka T., ale dvakrát SO nám umožňuje jenom jeden bod. Na druhé straně překážení chytače (podle rozhodčího), trefení pálkaře a chyba na spojce umožňují soupeřkám hned tři doběhy. Ledenice postupně navyšují náskok až na 9:0. Z posledních sil ještě na pálce zabojujeme v šesté směně, dotlačíme 4 body, ale na víc už nám síly nestačí a navíc soupeřky přidávají tři body. V poslední směně na pálce aut na první metě, chycený odpal v levém zadním poli a znovu odpal na nadhoz a aut na první metě pro nás znamenají poslední prohru 12:5 /potěšující je, že jsme opět vyhráli počtem odpalů 10:9. Animace ZDE!

Nakonec to v turnaji znamená 14. místo a v tabulce jsme na 13. místě z 19 týmů. Pár foteček najdete ZDE!


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608