Jak o prázdninách

11.07.2016 20:45

Dobrý den milí rodiče, příznivci a podporovatelé našeho baseballu,

chtěl bych vám alespoň touto cestou poděkovat za podporu, kterou jste poskytovali našim mládežnickým týmům po celou jarní část sezony.
Měl jsem možnost pracovat s družstvy U8, 9, 10 a U11. Všude to bylo podobné. Rodiče pomáhali s dopravou, zajišťováním stravy či ubytování, někteří dokonce pomáhali jako trenéři  přímo na hřišti. Další pomáhali s chodem klubu, podíleli se prací nebo sponzorsky na zvelebení našeho krásného areálu, připravovali pohoštění pro mladé adepty baseballu. Neméně důležití byli i ti, kteří neúnavně povzbuzovali Olympii  z tribun. Tato podpora je pro ty nejmladší sportovce možná nejdůležitější.  Máma a táta, kteří pravidelně drží palce na tribuně, výrazně přispívají k tomu, že se baseball stane pro děti srdeční záležitostí.
Vaše podpora a soustavná několikaletá práce trenérů přinesla výsledky. Všechny zmíněné týmy se v průběhu jara postupně zlepšovaly a ve finále dosáhly výborných výsledků.
U7 - vzhledem k tomu, že základna našich nejmenších je hodně široká, na každý miniturnaj jede v podstatě jiný tým Olympie. Základna v kategorii U7 by umožnila postavit 3 týmy do soutěže. Soutěž se dohrává na podzim.
U8 - 2. místo na Moravě, prohráli smolně až v dohrávce finále s Draky. Favorizovanou Třebíč v soutěži dvakrát jasně přehráli.
U9 - v oblasti Jih po základní části 2. místo.   Na konci prázdnin je čeká finálová série s Draky. Třebíč zůstala opět za námi.
U10 - hráli superpohár, postoupili z brněnské kvalifikace a v pražském finále dokázali držet krok i s nejlepšími týmy.  V teeballové turnajové soutěži Morava byli jasně nejlepší.
U11 - ve finiši ukázali soupeřům záda a postoupili do finálové čtyřky, kam jednoznačně patří.
Týmy starších chlapců na play off nedosáhly. U řady hráčů však došlo k viditelnému zlepšení.
U13 - v konkurenci 7 týmů naše družstvo skončilo na 5. místě. Naše třináctky, stejně jako tým U15 trápí především úzký kádr. V říjnu, s přechodem z nižších věkových kategorií, by se situace v obou týmech měla výrazně zlepšit. 
U15 - tým skončil na 5., posledním místě regionální soutěže Jih. Ve všech utkáních však polovinu týmu tvořili hráči U13.
Spočítal jsem, že mládežnická družstva Olympie do 15 let sehrála v jarní části, včetně turnajů v tělocvičně více jak 130 zápasů. To je hráčsky i pořadatelsky a logisticky pořádná porce.
Nyní nás čeká zasloužená "baseballová dovolená". 
Řada z vás se zajímala o možnost individuálního tréninku v době prázdnin. Míče na pálkování jsou stejně jako v loňském roce připraveny na střídačce u 1. mety na hlavním hřišti. Tunely je možno používat po celou dobu prázdnin, kromě časů určených pro trénink A týmu.
Společná příprava na sezonu začíná 15.8. tradičním baseballovým Campem Olympie. Camp je téměř naplněn, zbývají poslední tři volná místa. Camp trvá do 19.8. Mladé hráče na letošním Campu povede rekordních 10 trenérů. To znamená, že na jednoho trenéra připadá maximálně 5 dětí. Trénink bude tedy hodně individuální.
Termíny tréninků na konci prázdnin po Campu vám sdělí trenéři jednotlivých družstev.
 
Další akcí je turnaj Back to school v Praze ve dnech 25.-28.8.  Zúčastní se ho tým U11, doplněný několika hráči týmu U10.
Většina podzimních, mládežnických soutěží bude pokračovat zápasy play off. Bude se hrát asi i v týdnu, jelikož víkendy  budou patřit mistrovským turnajům. Zde je přehled:
9.-11.9. MČR U9
16.-18.9. ČBP U8 + kvalifikace U11
23.-25.9. ČBP U10
30.9.-2.10. MČR U11
Náš A tým mužů čeká v následujících dvou měsících očekávaný vrchol sezony. Již v úterý v 19.30 se střetne doma Olympia s Technikou Brno o postup mezi nejlepších 8 týmů Českého baseballového poháru.  
V pátek 15.7. v 19 hodin  začne boj o postup do Extraligy. V úvodním střetnutí prolínací soutěže hostí Olympia extraligové Hrochy Brno. Další střetnutí obou soupeřů následuje hned v sobotu v 15.00 hod. Hraje se opět na Strawberry Field. Začátky utkání prolínací soutěže musí ještě  odsouhlasit ČBA.                                      
Držíme palce.
Tak tedy všem hezké "baseballové" prázdniny, na hřišti i u vody.
-- 

nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608