Kostelec Cup 2016

13.04.2016 12:11

O uplynulém deštivém a blátivém víkendu neúplné a značně oslabené družstvo žen za podpory mužů (Martin Páša Rumler - OB, Vlčák Honza Vlček - Mistrál Praha a volní členové dalších výprav z Pikes Praha a Klackaři Kostelec) prověřilo svoji připravenost na sezónu účastí na interpohárovém turnaji Kostelec Cup v Kostelci nad Orlicí. Celonoční déšť a neustálé přeháňky z hřišť udělaly spíše arénu pro zápas v bahně než pro softballová klání, ale za nesmírnéhoúsilí pořadatelů se přece jen hrálo. 

Jako první proti nám nastoupili Pasos Pardubice. Zápas probíhal ve svižném tempu a konečný výsledek 11:4 ve prospěch mužkých Pasos odpovídal našim nepodařeným výkonům v poli a naopak povedenému grandslamu soupeře. Jako druhý celek se proti nám postavil rovněž smíšený tým Pikes Praha. Ale ani tentokrát jsme se nedokázali prosadit proti výrazně slabšímu nadhozu než jsme pálili v prvním zápase. Na nadhazovacím kopci zahájila letošní svoji premiéru Aneta Sehnalová. Konečné skóre 7:1 ve prospěch Pikes. Po dvouhodinové pauze jsme se postavili proti domácímu druholigovému celku Klackaři Kostelec. Nedali nám příliš šancí, přesto jsme předvedli snad nejkvalitnější výkon bez chyb ve vnitřním poli, takže výsledek 10:3 pro Klackaře tolik nemrzí.

Nedělní ráno slibovalo o něco lepší počasí, přestože ještě stále poprchalo, rozbahněnost hřišť se značně snížila a hned to bylo vidět i na výkonech družstev. Do prvního zápasu jsme šli proti velezkušeným Joudrs Praha. Věděli jsme, že naše šance jsou mizivé, proto jsme na kopci dali příležitost i našim nadhazovačkám, konkrétně Renatě Hráčkové, a pro Joudrs víceméně tréninkové utkání skončilo podle očekávání vítězstvím Joudrs 15:4. Turnajový systém nás svedl opět dohromady s Pikes Praha. Na kopec se opět postavila Aneta Sehnalová a předvedla velice solidní výkon. V dramatickém a vyrovnaném zápase jsme neustále tahali za kratší konec a dotahovali vedení soupeře až do dohrávky zápasu, kdy jsme soupeře udrželi na uzdě za stavu 7:7 a naopak jsme dokázali šňůrou odpalů naplnit mety a nakonec i dosáhnout vítězného bodu. Konečně vítězství pro Olympii 8:7.

Naše výkony občas nebyly excelentní a víme, kde máme slabiny a na co se při tréninku zaměřit, nicméně turnaj prověřil nejen fyzické, ale i psychické síly našeho družstva a můžeme říci, že máme dobrý základ do nadcházející sezóny.

F. Slavič, trenér


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608