Naděje umírá poslední

26.01.2015 05:55

Poslední víkend se ve sportovní hale na Údolní uskutečnil turnaj v coachpitch baseballu určený pro hráče do 11 let. Pořádající oddíl Olympia Blansko vytvořil dva domácí týmy, jako třetí si přijela zahrát Technika Brno, která na nedávném mistrovství republiky ČR v coachballu získala 3. místo.

V prvním utkání se představili brněnští proti Olympia Blansko Yellow. Bylo vidět, že náš tým tápal a nevěděl si příliš rady. To nakonec vedlo ke konečnému výsledku 15:0 pro soupeře v červeném. Nutno podotknout, že pro mnohé se jednalo o vůbec první vystoupení proti cizímu týmu.

Poté následoval, prozradím dopředu, velmi vyrovnaný zápas. První dvě třetiny zápasu se naší Olympia Blansko Blue příliš nedařilo, míče nám neposedně poskakovaly a soupeř se posouval o další a další mety. Patnáct minut před vypršením časového limitu jsme prohrávali hrozivých 9:3. V poli jsme se však začali více koncentrovat a dokázali jsme se tak ubránit bez bodu dvě směny. Na pálce jsme stáhli jeden bod. V další jsme však museli skórovat hned pětkrát, což bylo povolené maximum, abychom mohli zápas dotáhnout do vítězného konce. Dařilo se nám postupně za pomoci odpalů Vítka Špidly a Adama Kopřivy dotahovat náskok soupeře. Dostali jsme se do situace, kdy jsme měli první a druhou metu obsazenou při dvou outech a pálkař měl na kontě pět nadhozů. Stačil jeden špatný nadhoz, nebo prošvih a zápas byl ztracený. Honza Altrichter se však ničeho nezalekl a odpověděl tvrdým kontaktem do zadního pole. Tím se podařilo stáhnout další bod a byli jsme pouhý jeden bod od vyrovnání. Opakovala se opět na chlup stejná situace, avšak Adam Petržela nezaváhal a nekompromisně tvrdě odpálil. Vyrovnáno!

V další směně nikdo na žádné straně nedoběhl. Následovalo nastavení, ve kterém Jirka Grossmann zapomněl na natropené chyby z předchozích směn a ubránili jsme se. V dohrávce jsme si doběhli díky  Janě Petříkové pro vítězný bod. Vítězství 10:9 je doma!

Na řadu přišel souboj Yellow a Blue. Zde už Yellow působili mnohem vyrovnaněji a byl vidět přehled o hře. Zejména je potřeba vyzdvihnout krásný dvojout v podání Matěje Stloukala a Jendy Odehnala. Nakonec si vítězství připsali Blue, a to v poměru 0:8.

U konečného vítěze turnaje nás těší dvě zásadní věci:

1. Za celý zápas jsme odpálili pouze dva vysoké odpaly. Zbytek byly odpaly do země anebo linedrivy (rovné odpaly).

2. I když jsme poměrně výrazně prohrávali, dokázali jsme se zvednout  a ukázat, co v nás je. Bojovali jsme tak do posledního dechu a to se nám vyplatilo.

Je však řada dalších záležitostí, které musíme zdokonalit - např. hrát uvolněně (nikoliv zbrkle) či zlepšit rychlost zpracování míče.

Sezóna se blíží, stále však máme ještě trochu času na odstranění nedostatků.

Fotogalerii z turnaje si můžete prohlédnout ZDE


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608