Náš Jára Krejčíř v TOP30 NEJ trenérů mládeže v ČR

11.07.2015 07:52

Díky, trenére zná 30 postupujících. Mezi nimi jsou dva trenéři baseballu a jeden je NÁŠ!!!

Česká baseballová asociace se zkraje letošního března připojila k projektu "díky, trenére". V článku naleznete tiskovou zprávu a jména dvou baseballových trenérů, kteří postoupili do 30ti členné skupiny trenérek a trenérů. Gratulujeme!!!

Unikátní sportovně-společenská akce Díky, trenére má za sebou první kolo. Už je známo 30 jmen trenérek a trenérů dětí a mládeže, kteří postoupili dál. Jejich seznam je uveřejněn na stránkách www.dikytrenere.cz.

Od 2. března mohli svěřenci trenérů, jejich rodiče a sportovní nadšenci nominovat do soutěže své oblíbené trenéry. Do 14. června jich bylo celkem 1503! Trenér mládeže 2015 získá ceny v hodnotě 150 tisíc korun, vyhlášení soutěže proběhne v listopadu.

Finální třicítka byla vybrána na základě údajů z dotazníku vyplněného trenéry. Jejich zpracování a analýzu uskutečnila agentura IPSOS zabývající se výzkumem trhu a veřejného mínění v České republice.

Mezi Top 30 je Jaroslav Krejčíř z Olympie Blansko, který se teď stará o pět desítek děti v přípravkách. O dlouhé cestě k popularizaci baseballu a  založení klubu by mohl vyprávět hodiny. Bylo to úmorné, ale vášeň k tomuto sportu mu vždy pomohla překonat překážky.

Dále postoupil Marián Krásný, který se stal hlavním koučem žákovského národního týmu a trénuje děti v třebíčském klubu Nuclears. Jak se svěřil, přitahovalo ho to odjakživa a začal s tím už v době, kdy hrál úspěšně za slovenskou reprezentaci. S výběrem Jihomoravského kraje společně s Vysočinou si zahrál mezi šestnáctkou nejlepších týmů světa na turnaji Little League World Series ve Spojených státech.

Vybranou společnost trenérů čekají do poloviny září návštěvy odborných komisařů. Ti se podívají, jak pracují s dětmi. Potom, po pečlivém zkoumání, pošlou do třetího kola soutěže 10 trenérů, kteří se utkají o titul Trenéra mládeže 2015. Vítěz, jehož jméno bude oznámeno v listopadu, obdrží pro sebe a svého svěřence pobyt v jednom z prestižních světových tréninkových center v hodnotě 100 000 korun. Navíc jeho klub či oddíl dostane přilepšení 50 000 korun na přípravu dětí.

Díky, trenére podpořilo více než 30 sportovních svazů a mnoho osobností. A hlavně – 2059 přihlášek nominovalo 1503 trenérek a trenérů dětí z 55 sportů. Největší počet trenérů je z fotbalu (25%), následují basketbal (10%) a házená (6%).

 „S radostí jsme si potvrdili, že v České republice je spousta skvělých trenérů mládeže. Nadchlo nás, jak vřelý vztah k nim mají jejich svěřenci a okolí. Sešlo se mnoho nominací, které jsou zároveň poděkováním trenérům, což je skvělé,“ řekl Petr Rydl, organizátor soutěže. „Bylo krásné číst osudy trenérů a trenérek. Popisovali, jak se dostali k trénování. Bedlivě jsme četli, co je na trénování baví, proč tuto činnost dělají, jaké mají úspěchy. Cílem projektu je vybrat trenéry, kteří budou inspirovat ostatní.“ 

Odkaz na oficiální stránky a článek o TOP30 ZDE.

Járo, držíme palce, ať to dotáhneš co nejdál, ale ať tak, či onak, stejně jsi pro nás už vyhrál! :)


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608