Olympia dvakrát podlehla Třebíči

24.04.2016 22:05

Olympia - Nuclears Třebíč 0:5

 

Na poměry letošního dubna velice příjemné počasí, perfektně připravené hřiště, kvalitní soupeř, skvělá atmosféra a spousta příznivců klubu na tribuně. To byl páteční "Opening game" pro baseballovou sezónu 2016. Sváteční průběh otevíracího zápasu odstartoval pár minut před devatenáctou hodinou nástup obou soupeřů s představením hráčů, následovala státní hymna v podání blanenského sboru Rastislav, při níž se divákům tajil dech a oficiální úvod zápasu uzavřely slavnostní nadhozy představitelů města a baseballové asociace, pana starosty Ivo Poláka, místostarosty Jiřího Crhy a místopředsedy ČBA Pavla Chadima.

Na pozici nadhazovačů se představili domácí Pavel Procházka a největší třebíčská hvězda, loňský nejlepší nadhazovač ČML, venezuelský nadhazovač Roldan Diaz Ochoa. Drobné zaváhání blanenské defenzívy znamenalo hned v první směně jednobodové vedení pro hosty. V této chvíli nikdo netušil, že hned v první směně zhruba 200 diváků vidělo rozhodující bod zápasu. Ochoa se představil ve vynikající formě a posílal domácí pálkaře jedno za druhým zpět na střídačku. Celkem se mu podařilo 13 pálkařů vyřadit strikeoutem. Pouze Šustal a Konvalinka obsadili první metu po zdařilém odpalu a ještě Jarda Němec, který při svém startu na pálce donutil hosty k defenzivní chybě. První meta byla však v pátečním večeru pro domácí tým konečná. Přestože Pavel Procházka nedával nijak najevo, že je limitován nepříjemným zraněním a držel třebíčský tým na uzdě, bez pálkařské podpory na vítězství dosáhnout nemohl. V páté směně přišlo zaváhání v domácí defenzívě a hosté skórovali podruhé. Do šesté směny vystřídal Procházku Štěpán Havlíček, pokračoval v nastoupeném trendu a udržoval hosty na dostřel. V osmé směně však Nuclears opět uděřili. Po dlouhém odpalu Sitára přišla další chyba domácí obrany, hostům se podařilo třikrát skórovat a definitivně rozhodnout o průběhu zápasu. V poslední směně se představil na kopci ještě Zdeněk Kocman a vyautováním tří pálkařů zápas posunul do dohrávky poslední směny. Ani v té však domácí nic nezměnili a tak záverečné skóre 0:5 mluví jasně pro hosty.

Nicméně ani tato porážka s největším favoritem 1.ligy nic nezměnila na zdařilém slavnostním večeru na Strawberry Field v Blansku. Poděkování patří všem, kteří se podíleli na přípravě tohoto pro klub svátečního večera, rovněž představitelům města a baseballové asociace, kteří nás svojí účastí podpořili. A zvláštní poděkování pro vedení i všechny členy blanenského sboru Rastislav, za nevšední zážitek, který svým vystoupením všem divákům i hráčům na Strawberry Field připravili.

 

Nuclears Třebíč - Olympia 14 : 1

V sobotu v Třebíčí se za citelně chladnějšího počasí odehrála druhá část měření sil mezi Nuclears a Olympií. Domácí nasadili další zahraniční posilu a na kopci se představil americký nadhazovač Benjamin Monticello. Za hosty nastoupil Miroslav Konvalinka. Úvod zápasu se nesl ve stejném duchu jako v pátek a Třebíč díky dvěma bodům odskočila do vedení. Hosté se proti Monticellovi těžce prosazovali a v obraně s vypětím všech sil drželi dvoubodovou ztrátu. To se jim však dařilo pouze do čtvrté směny. Ve čtvrté a následně i v páté směně, se pod tlakem domácích odpalů defenzíva Olympie zhroutila, nepomohlo ani střídání nadhazovačů a domácí v těchto dvou směnách získali hrozivých 11 bodů. A jelikož hostující pálkaři nedokázali kromě jediné vyjímky skórovat, utrpěla Olympia drtivou porážku 1:14.

 

V dalším programu se Olympia představí na domácím hřišti už v sobotu 30.4.2016 v dvojzápase proti sabatu Praha od 16 a 19 hodin.

 

 

 


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608