Olympia má další Extraligový tým

16.09.2018 20:40 | František Slavič

Softballu se v Olympii daří!
Žákyně bojovaly o víkendu v Kunovicích s dalšími 5 nejlepšími celky 2. ligy žákyň. Prvním cílem bylo vybojovat postup na závěrečný Finálový turnaj Extraligy žákyň, druhým cílem bylo pokusit se vybojovat postup do Extraligy v roce 2019.
Sobota byla ve znamení bojů ve skupině. První zápas znamenal boj s našimi rivalkami z Trnava Panthers.V průběhu sezóny jsme se s Panterkami potkávali na divizních turnajích a věděli jsme, že je dokážeme porazit, pokud je nebudeme podceňovat. Přestože první dvě směny neprobíhaly zrovna podle našich představ, Klára Vlachová skvěle držela pálkařky soupeřek zkrátka a nedávala jim příliš šancí. Teprve ve třetí směně se nám podařilo prosadit na pálce a odskočili jsme ne rozdíl 7 bodů. v následující směně jsme ještě 2 body přidaly, takže konečné skóre Panthers vs Olympia 0:9.
Druhé utkání a protivník tentokrát z divize Západ - Joudrs Praha B (tým A hraje Extraligu). Tým, který dokázal porazit i vítěze divize Západ - hned v první směně jsme se ujali vedení 5:2, ale soupeřky se nevzdávaly. Nadhazovačka Terka Hráčková odvedla opět skvělou práci a sedmi SO ve 3 směnách se velkou měrou zasloužila na konečném skóre Olympia vs Joudrs B 7:3
PRVNÍ CÍL SPLNĚN - po dalších utkáních ostatních týmů podle rozpisu jsme se dozvěděli, že mezi 4 semifinálovámi týmy je i Joudrs B, který ovšem dál postoupit nemůže díky tomu, že už jeden tým ve vyšší soutěži má, takže budou postupovat všechny ostatní celky.
Nedělní ráno a brzké vstávání a těžká utkání - nejdříve o postup do finále opět s našimi velkými rivaly Snails Kunovice, se kterými jsme se obvykle potkávali ve finále turnajů divize Východ. Po první směně jsme se ujali hubeného vedení 2:0. Ovšem naše nadhazovačka opět byla skvělá a během 4 směn dovolila soupeřkám jen 1 odpal, ale nadělila jim 6x SO - jméno? Klára Vlachová, konečné skóre Olympia vs Snails 3:0, POSTUP DO FINÁLE!!!
Softball club Merklín - většinu hráček známe z loňského ročníku, kdy jsme s nimi několikrát hráli. Vítěz divize Západ, vítěz bojů ve skupině B, tvrdě si vybojovali i postup do finále, kdy zápas otáčeli v tie-breaku!. Zápas se hraje bez časového omezení na 5 směn. 
"Trenére, co uděláš, když vyhrajeme?" 
"Co bych měl udělat?" 
"Oběhneš hřiště po metách!!!" - já? a sakra, ale proč to neslíbit?
První směna se nám příliš nepovedla, prohráváme 3:2, zkoušíme změnit nadhoz, ale střídáme i cactherku, nálada pod bodem mrazu a svěšené hlavy. Naše žačky ale jsou bojovnice, postupně vyrováváme hru, po 3. směně je stav pořád nadějný 3:4. Pálkařky soupeřek drží zkrátka opět Klára, ale omezení nadhozů na nás doléhá a víme, že do poslední směny budeme muset střídat nadhoz. Ve čtvrté směně jdeme na pálku - Terezka Valtusová (teprve 8 let, výpomoc z SB10) statečně bojuje, ale zatím málo herních zkušeností znamená SO. Kamila Gottvaldová se díky chybě v obraně po jejím tvrdém odpalu dostává na 1.metu a při dalších nadhozech ukradne 2.metu a vzápětí i 3. metu. Chudák Klára Vlachová - třetí trefení nadhozem za turnaj. ale díky tomu máme dalšího běžce na metách. Kamča dobíhá domů pro bod i za cenu krvavých a bolestivých šrámů na zadních partiích... Bohužel další SO znamená 2 auty. Na pálku ale jde bomberka Katka Kinclová a její dvoumetový odpal znamená další doběh a vedení 5:4 pro Olympii. Katka se ale postupně také dostává až na 3. metu a na passed ball přidává další bod. Z naší strany je to bohužel vše, ale vedeme. Střídáme nadhoz - tentokrát je to Jana Petříková. Prvním nadhozem trefuje soupeřku. Další pálkařka pálí na třetí metu a Kája Křížová naprosto přesně přihazuje na 2. metu - nucený aut!. Další pálkařka sice pálí a posunuje spoluhráčku na 2. metu. V tu chvíli úřaduje Jana a dalšího pálkaře posílá do dugoutu se SO!. Další pálkařka pálí na spojku, kde Terka Hráčková přihazuje přesně na 1.metu - AUT!
DRUHÝ CÍL SPLNĚN, POSTUPUJEME DO EXTRALIGY!!

 

Vítězný tým: Terka Hráčková, Katka Kinclová, Valča Krejčířová, Kája Křížová, Sára Lipnerová, Nikča Novotná, Jana Petříková, Klára Vlachová, Terezka Valtusová, kaučové a trenéři: Renča Hráčková, Jarda Kříž, no a moje "maličkost"

 


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608