Olympia postupuje do finále play - off 1.ligy

10.10.2016 07:33

V neděli ve dvanáct hodin začala odveta semifinále play-off 1-ligy mezi Olympií a Bleskem Jablonec. Olympia dotahovala manko ze sobotní porážky v Jablonci a pokud chtěla postoupit, musela si vítězstvím v prvním zápase vynutit prodloužení série a následně tedy zvítězit i v případném třetím zápase. Diváci, kteří se nenechali odradit nepříznivým počasím, si rozhodně v neděli přišli na svoje. Viděli dva neuvěřitelně dramatické zápasy se spoustou zvratů, množství odpalů, výborných polařských zákroků, také obrovskou porcí chyb, ale hlavně dva fantastické zvraty a vítězství domácího týmu.

Na nadhozu začal v prvním zápase Jakub Kostka a za hosty veterán Chlup. V úvodu vše vypadalo na poklidný průběh a Olymia vedla 6:1, poté 6:3, v páté směně začalo drama, nejprvé hosté otočili na 7:6, aby domácí okamžitě kontrovali na 10:7 a v šesté směně přidali ještě bod na 11:7. Utkání vypadalo rozhodnutě, ale zdání klame...v 8.směně hosté třemi body snižují na 11:10 a v deváté, za přispění chyb domácí obrany, otáčí zápas na 11:13 ve prospěch Blesku. Před dohrávkou to vypadá na konec dlouhé a náročné sezóny pro domácí tým. Nicméně ti dokázali zmobilizovat zbytek sil, za přispění chyby hostů postupně naplnili mety Němec, po singlu Hrubý a po volné metě Veselka. Následoval odpal Šustala, který umožnil dva doběhy a vyrovnal stav na 13:13. Bohužel následovala běžecká chyba na metách a druhý aut. Rozuzlení dramatické zápletky přináší šťastný odpal Blažka za vnitřní pole, který nejen dohazoval zápas na kopci a připsal si tudíž vítězství, ale také rozhodujícím odpalem stahuje vítězný bod a vynucuje pro Olympii třetí utkání....

Ve druhém zápase po pauze, způsobené krátkou dešťovou přeháňkou, začíná rozhodující třetí utkání. Na nadhozu za domácí pokračuje Aleš Blažek, který je "rozjetý" z konce prvního zápasu a proti silnému line-upu Jablonce dominuje. Do sedmé směny umožňuje pouze jediný bod. I díky tomu vypadá začátek utkání jako přes kopírák s tím prvním. Hosté trochu rezignovaní poté, co jim vítězství doslova proklouzlo mezi prsty a domácí, pro změnu povzbuzení výhrou, doslovala zasypali Boučka na kopci smrští dobrých odpalů a po druhé směně Olympia vede 6:0 a v poklidu kontroluje vývoj zápasu. Pak se ale potvrzuje pravidlo, že baseballový zápas začíná v sedmé směně, nejprve po sérii chyb střídá unaveného Blažka Tomáš Jelínek a tomu blanenská obrana silně komplikuje život, čehož důsledkem jsou tři body Blesku v sedmé a čtyři v osmé. Nápor zastavuje Jarda Němec, který na kopci zařizuje třetí aut pro Olympii, ale stav je 7:8 pro hosty. Domácí v osmé dokáží srovnat na 8:8. Do deváté směny domácí kouč staví na kopec "nadhazovací eso" Pavla Procházku, hosté střídají Boučka Slanařem a devátá směna proběhne bez bodu. Za normální situace by následoval v desáté směně tie-break, nicméně v rozhodujícím utkání play-off série se tie-break nehraje, takže se pokračuje normální směnou. Procházka desítkou lehce prochází, domácí v útoku také nic, začíná tedy jedenáctá, jak se ukazuje, rozhodující směna... S jedním autem hosté postupně po dvou volných metách a trefení obsazují všechny mety a po dalších zmatcích domácí obrany, která nedokáže vyřešit složitou situaci, hosté vedou 8:10 a zdá se, že o vítězi série je rozhodnuto, Blansko má na pořadí 8 a 9 pálkaře v line-upu. Jenže...., domácí morálka a touha po vítězství je silnější... :-), Michal Kohoutek obsazuje metu po trefení, Farkaš sice odpaluje, ale Kohoutek je aut na druhé metě, následuje singl Jardy Němce, štastné obsazení mety Jakuba Kostky, kdy hostující obrana nezvládá odpálený míč a vyrábí chybu. S jedním autem plné mety a domácí fanoušci ženou svůj tým za vítězstvím. Nejprve při startu Procházky Jablonec odmítne aut při odpáleném míči mimo výseč a pak Pavel umísťuje velice šťastný odpal za vnitřní pole a vyrovnává utkání na 10:10. Hostující kauč nechá z taktických důvodů obházet Jakuba Veselku a plní všechny mety. Tento tah se mu nakonec nevyplatí, protože Slanař na kopci situaci nezvládá a nadhozem při obsazených metách trefuje Jirku Hrubého, což znamená vítězný doběh Jakuba Kostky a postup Blanska do finále 1.ligy....Olympia ve druhém utkání výrazně "přestřílela" Jablonec 15 : 5, což v defenzívě kompenzovala neuvěřitelným množstvím 9 chyb. I tak fanouškům připravila dramatické zážitky se šťastným koncem a pozvánkou na sobotu 15.10., kdy od 13.00 zahájí semifinalovou sérii proti Nuclears Třebíč.

 


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608