Olympia přivezla z Prahy další vítězství

28.05.2018 15:53 | Ivo Kučera

Olympia Blansko přivezla z Prahy další vítězství.

Poslední hrací víkend byl pro blanenské baseballisty velmi náročný, za odměnu si však přivezli do Blanska další cennou výhru. Olympia Blansko zahájila náročný víkend na hřišti mistrovských Draků. Domácí nasadili Roemera, Blansko mladého Tomáše Jelínka. Ten k překvapení všech dokázal držet silný line-up domácích a s podporou bezchybné obrany byl stav po páté směně 1:0 pro Draky. Bohužel pálkaři Olympie se vůbec nedokázali proti Roemerovi prosadit. V šesté směně přišly rozhodující momenty zápasu. Kombinace několika domácích odpalů, volných met a dvou chyb Olympie přinesla pět bodů pro domácí. Utkání se poté v poklidu dohrálo s konečným výsledkem 7:0 pro Draky.
Další těžké utkání čekalo blanenské v sobotu v Arrows parku. Za domácí nastoupil na kopec Boris Bokaj a za Olympii Akimasu Yasuda. Arrows od začátku nenechali nikoho na pochybách a od prvního pálkaře dostali hostující obranu pod drtivý tlak. V každé směně přidávali další a další body a po grand slamu Vykoukala v páté směně bylo skóre 16:2 pro domácí tým. Tímto výsledkem bylo také utkání po sedmé směně ukončeno.

Závěr cestovního víkendu čekal Olympii v Praze. Lukačka za domácí Tempo, Kostka za Olympii. Po bezbodové první směně zatlačili hosté ve druhé. Naplnili mety a výsledkem byly dva body pro Olympii. Ve třetí směně Olympia přidala další bod, ale domácí se po trefení dostali na mety a podařilo se jim snížit na 1:3. V páté směně Kabeš odpálil první blanenský letošní homerun a hosté vedli 1:4. Tempo se dostalo zpět do zápasu po dalším trefení a dvou odpalech a snížili na 3:4. V sedmé směně přišel rozhodující nápor hostů. Lukačku vystřídal Nevěřil a ten nedokázal zastavit tlak hostů. Výsledkem byly tři body pro Olympii, Tempu se podařilo skórovat pouze jednou. Olympia přidala další bod v osmé směně a před dohrávkou vedla 4:8. Domácí dokázali už pouze korigovat v deváté směně sólo homerunem Vohánky, víc jim výborný Kostka svými nadhozy nedovolil a připsal si svoje první letošní vítězství a také komplet game. Pálkařsky se dařilo se sebezapřením hrajícímu Lošťákovi a rovněž Kabešovi a Uemu.

Ivo Kučera, trenér

Za foto díky: Jan Beneš 

 

Tomáš Jelínek

 

 

                                                                                  

Jakub Kostka                                                                   Tomáš Jelínek

                                               

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      

 

 


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608