Olympia smírně s Jabloncem

16.05.2016 19:02 | Ivoš Kučera

 

V sobotu přivítala Olympia v dalších zápasech 1.ligy, pálkařsky velice silný tým Jablonce nad Nisou. Hosté zatím jako jediní, dokázali letos porazit vedoucí tým Třebíče. Proto domácí baseballisty čekalo poměrně těžké dvojutkání.

 

Olympia : Blesk  13 : 4

V prvním zápase se na kopci představili Pavel Procházka a za hosty mladík Lukáš Roubíček. Pavel Procházka od začátku předváděl svůj standard a držel silné pálkaře Jablonce na uzdě. Domácí hráči se naopak od začátku s chutí pustili do Roubíčka a během prvních tří směn dokázali třikrát bodovat. Hosté sice ve čtvrté směně dokázali dvěma body po zaváhání obrany snížit, ale domácí okamžitě odpověděli a zvýšili pěknými odpaly na 5 :2. V šesté směně hosté po několika odpalech a chybě domácího týmu opět skórovali a zdramatizovali vývoj zápasu snížením na 5 :4 pro Olympii. Tlak hostů sílil i v sedmé směně, kdy se Blesk snažil o vyrovnání, ale domácí i s pomocí Štěpána Havlíčka, který vystřídal Procházku, hosty udrželi v odstupu a naopak v dohrávce sedmé a pak v osmé směně získali po čtyřech bodech a utkání rozhodli. Havlíček v poklidu dovedl zápas do vítězného konce s výsledkem 13:4 pro Olympii. Pálkařsky se na zisku důležitého vítězství podíleli dobrým pálkařským výkonem Kostka, Kašpárek, Němec, Kolář a Šustal.

 

Olympia : Blesk  2 : 13

Po krátké přestávce bylo rozehráno druhé utkání, které zahájili nadhazovači Jirka Hrubý a za hosty Bouček, který se letos prezentuje výbornými výkony. A utkání mělo zcela odlišný průběh od toho předešlého. Euforie domácích hráčů během prvních dvou směn zcela vyprchala s přídělem hostujících bodů. Hosté dokázali během dvou směn skórovat 6x, když se nedařilo Hrubému na kopci a obrana Olympie svého nadhazovače vůbec nepodpořila. V dohrávce druhé směny svitla jiskérka naděje pro domácí, když dokázala Olympia naplnit všechny mety bez autu, ale hostům se z této situace podařilo vyváznout pouze s jedním obdrženým bodem. Domácí dokázali skórovat jednou i ve třetí směně a snížili na 2:6. Jenže ve čtvrté přišla další pohroma a Olympia obdržela hned 6 dalších bodů a skóre se zastavilo na hrozivém stavu 2 : 12. Během této směny vystřídal Hrubého Zdeněk Kocman, ale ani on nedokázal zastavit příděl bodů. Podařilo se mu to až v páté směně a do sedmé umožnil hostům již jen jeden doběh. Jelikož Olympia již skórovat nedokázala, bylo utkání ukončeno po sedmé směně s výsledkem 2 : 13 pro Jablonec a oba celky se tak rozešly smírně 1:1 na zápasy. Z domácího celku lze v druhém zápase snad vyzvednout start Pavla Procházky na pálce, který je limitován ještě nedoléčeným zraněním stehenního svalu, a proto v zápasech zatím nastupuje pouze jako nadhazovač. Ten v tomto startu odpálil pěkný dvoumetový odpal, bohužel pro domácí hráče zůstal osamocen.

 

Olympia si tak drží bilanci 4 výhry a 4 prohry. Tato bilance nevypadá nikterak příznivě, nicméně máme za sebou zápasy s nejsilnějšími soupeři a páté místo, které s jistotou držíme, znamená zatím jistotu postupu do prolínací soutěže.


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608