Olympia v tisku

18.07.2014 04:41

Přečtěte si článek z Blanenské deníku - rozhovor s Robertem Dvořákem.

Letos chceme projít do play­off a zahrát si baráž

Blanenský deník, 27. 3. 2014

Blansko – Blíží se začátek baseballové sezony. Olympia Blansko nastupuje druhý dubnový víkend na domácím hřišti, do té doby odehrají muži turnaj v Praze i přípravné zápasy s extraligovými týmy. Cílem v nové sezoně je dostat se do play­off, ideálně do baráže o extraligu. "Máme stejný tým jako vloni doplněný o některé naše zkušenější hráče," říká v rozhovoru prezident Olympie Blansko Robert Dvořák.

- Jaké máte cíle pro letošní rok?

Postup do play­off, který nám loni nevyšel, a pokusit se o baráž o extraligu, tedy dostat se mezi dva nejlepší týmy Českomoravské ligy. Uvidíme, jaká bude realita.

- Loni se vám základní část moc nepovedla, dařilo se vám až v nadstavbové části…

Prvních deset zápasů jsme prohráli, začátek nám vůbec nevyšel. Pak jsme se sice zlepšili, ale play­off nám asi o dvě výhry uteklo. To bychom chtěli letos napravit.

- Změnil se tým?

Posílili jsme o bývalé hráče, vrátil se i nadhazovač Zdeněk Kocman, jinak zůstalo mužstvo kompletní, nikdo neodešel. Uvažujeme i o zahraničních posilách, ale to až v průběhu sezony.

- To znamená, že to bude o rok zkušenější tým.

To ano, ale pořád máme hodně nízký věkový průměr.

- K trenérce A týmu Natálii Gorodkové přibyl Ivo Kučera, jaké mají trenérské pozice?

Head coachem zůstává Natálie Gorodková, Ivo Kučera je historicky jeden z nejlepších pálkařů, měl by se tedy zaměřit na útok.

- Došlo ke změnám v druhé nejvyšší soutěži, kterou Blansko hraje?

Hlavní změnou je, že B týmy extraligových klubů mají samostatnou soutěž. Českomoravská liga tedy bude férovější, nedojde k tomu, že by se Draci potřebovali rozehrát před pohárem a postavili proti nám sestavu z hráčů A týmu.

- Kdo podle vás bude patřit k nejtěžším soupeřům?

Hlavní favorit je Sokol Hluboká, který prohrál až pátý zápas v baráži o extraligu, pak je tam nováček z Domažlic a tradiční soupeři Sabat Praha, Třebíč, Blesk Jablonec, které bychom rádi poráželi. Doufám, že skončíme už po základní části do čtvrtého místa.

- Je nějaký posun v jednání s městem ohledně převzetí baseballového areálu?

Město pod sebe nevzalo baseballový areál, takže zůstáváme posledním sportovištěm, o které se staráme sami. Ale do léta by mělo být dokončeno propojení cyklostezky s nábřežím a areál bude zase dostupnější, to by mohlo vést k větší atraktivitě Strawberry Field.

- Baseball je mezi mládeží v Blansku populární, přesto to není většinový sport a odráží se to i v malé návštěvnosti. Víte, jak nalákat více diváků?

Kromě fotbalu, na který chodí řádově stovky diváků, je ta návštěvnost u ostatních sportů výrazně menší. Ani v extralize ta návštěva nebyla nějak velká. Je důležité, abychom hráli na špici, souboje na spodku tabulky tolik netáhnou. Kromě lepší dostupnosti možná nalákají diváky i zápasy ženského softballového týmu, který už dva roky funguje, nebo atraktivní utkání, jako bude třeba zápas play­off mistrovství Evropy.

- To je přece výborná příležitost vidět v Blansku elitní baseballisty.

Původně jsme chtěli tři zápasy, ale vzhledem k omezeným finančním prostředkům to bude jen jedno utkání. Základní skupiny mistrovství Evropy se hrají v Regensburgu a v Ostravě, play­off se přesunuje do Brna a do Třebíče. 18. září se bude hrát jeden zápas i v Blansku. Atraktivní to bude i tím, že to bude večerní zápas pod umělým osvětlením. Strawberry Field bude zároveň sloužit týmům jako tréninkové hřiště.

- Sezonu začínáte v neděli 13. dubna domácím zápasem s týmem Sabat Praha, jaký má A tým do té doby program?

O víkendu jedou muži na turnaj do Prahy, kde je čeká čtyři až pět zápasů, do začátku sezony jsou ještě v plánu zápasy s extraligovými Hrochy Brno a Technikou a pak s Třebíčí, která hraje Českomoravskou ligu. 


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608