Olympia vítězně proti Sabatu

10.09.2017 18:20 | Ivo Kučera

Po dvou porážkách na hřišti jabloneckého Blesku, kterými si Olympia zkomplikovala svoji snahu o udržení v Extralize, se v sobotu utkala s týmem Sabatu Praha, který s bilancí 9-10 držel čtvrté, tedy poslední postupové místo. Olympia s poměrem výher a proher 8-12 zůstávala  společně  s Bleskem Jablonec na 5. – 6. pozici. Dá se tedy říci, že poté, co blanenští takřka smazali ztrátu sedmi výher na Sabat, bude série proti Sabatu rozhodující v boji o udržení extraligové příslušnosti pro příští rok.

První sobotní zápas zahájil za Blansko dle očekávání Jakub Kostka, který svými výkony v letošním roce drží blanenský tým ve hře o udržení. Kostka sice daroval prvnímu pálkaři volnou metu, ale poté odstartoval další ze svých vynikajících výkonů a hostům z Prahy nedal žádnou šanci pomýšlet na úspěch v prvním zápase. Teprve v šesté směně se hostům podařilo zaznamenat proti Kostkovi první bod, čímž ukončili jeho sérii 14 směn bez obdrženého bodu. V té chvíli již bylo o osudu zápasu dávno rozhodnuto. Domácí se proti Hejtmánkovi, který překvapivě startoval zápas za Sabat na kopci, od začátku prosazovali a v každé směně přidávali body. Po šesti směnách byl stav utkání 13:1  pro Olympii. Do sedmé směny Blansko vystřídalo nadhazovače, Kostku vyměnil Jirka Hrubý. Proti němu sa Sabatu dařilo více a podařilo se mu 4 body skóre korigovat. Domácí však v dohrávce přidali dva body a utkání bylo po sedmé směně za stavu 15:5 pro Olympii ukončeno na rozdíl deseti bodů. Záležitost, která není příliš často k vidění, předvedl na pálce Jarda Němec. V páté směně při všech obsazených metách odpálil míč do zadního pole tak zdařile, že všichni jeho spoluhráči i on sám stačili doběhnout na domácí metu dříve, než hostující obrana stačila zpracovat míč a dopravit ho na domácí metu….

 

Do druhého utkání nastoupil na nadhozu v dresu Olympie Kenneth Chiu, pro kterého to bylo poslední vystoupení za Blansko před jeho návratem do Hong Kongu. Hosté nasadili jednoho  z bratrů Dupalových a to Kryštofa.

Blanenští se snažili od začátku opět tlačit a ve druhé směně dokázali dvakrát skórovat. Hosté tentokrát dokázali zareagovat okamžitě, ve třetí směně dostali Kennetha pod tlak a čtyřmi odpaly otočili skóre na 2:3 z pohledu Olympie.  Tento náskok drželi až do páté směny. V dohrávce páté domácí zatlačili a po několika odpalech a výborně zahrané squeeze play otočili a 5:3. Neradovali se však dlouho. Sabat se nevzdával a v šesté směně 4 body ukončil letošní vystupování Chia v blanenském týmu, nahradil ho Štěpán Havlíček, který směnu ukončil. Žádné drama se však nekonalo. V dohrávce šesté směny spustili domácí proti slábnoucímu Dupalovi kanonádu, kterou nezastavil ani střídající Křepinský a výsledkem bylo deset bodů na kontě Olympie, rozhodnutý zápas, který se již jen dohrával. Havlíček bez problému udržel ve zbývajících směnách rezignované hosty na uzdě a domácí tak zaznamenali i druhé důležité vítězství poměrem 15:7. V zápase se pálkařsky dařilo zejména blanenskému Křížovi.

Po těchto výhrách se Olympia dostala v baráži poprvé na čtvrtou příčku, která zajišťuje zachování extraligové příslušnosti a v této chvíli má vše již ve vlastních rukách. Pokud zvládne i dva zápasy na hřišti Sabatu, může před závěrečnou sérií baráže proti Frýdku Místku pomýšlet na uchování extraligy i pro další rok.


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608