Olympia vstoupila do baráže úspěšně

23.07.2017 12:52 | Ivo Kučera

V sobotu zahájila Olympia druhou část sezóny. Po základní části extraligy a absolvování 36 zápasů obsadila poslední místo. Přestože v devíti zápasech odešla poražena pouze o jeden bod, pouhé 4 vítězství a 32 porážek znamenají pro blanenský tým účast v baráži o udržení v extralize i pro další sezónu. Do baráže Blansko doprovodí z extraligových týmů rovněž Tempo Titans, Nuclears Třebíč a Technika Brno. Vzájemné výsledky těchto týmů ze základní části se započítávají a tak si Olympia přináší nelichotivou bilanci 2-10. V baráži se utká s prvními čtyřmi týmy první ligy Sabatem Praha, Bleskem Jablonec, Klasikem Frýdek Místek a Sokolem Hluboká. S každým z těchto týmů sehrají extraligové celky 4 vzájemné zápasy, dva na domácím hřišti a dva na soupeřově. Celkem tedy čeká týmy porce dalších šestnácti zápasů. V celkovém součtu týmy přicházející do baráže z extraligy odehrají za sezónu 52 soutěžních zápasů, v součtu s ČBP a přípravnými zápasy Olympia odehraje takřka šedesát zápasů, historicky nejvyšší počet zápasů v jedné sezóně. Stejně jako extraligové týmy, si i celky z první ligy přinášejí čtyři vzájemné zápasy s každým z prvoligových soupeřů. Na konci baráže si celky na prvních čtyřech místech tabulky zachovají právo účastnit se i v dalším ročníku nejvyšší baseballové soutěže. Zápasy v baráži budou probíhat v minisériích, což znamená, že soupeři odehrají vzájemné zápasy dva víkendy po sobě. Olympia zahájila baráž sérií se Sokolem Hluboká. Tuto sobotu doublem v Blansku, příští sobotu 29.7. pro změnu odvetný dvojzápas v Hluboké. Následovat bude takřka měsíční pauza a další hrací víkend den v Blansku až sobota 26.8. v 16 a 19 hod. proti Blesku Jablonec. Pokud chce Olympia pomýšlet na zachování extraligové příslušnosti, nemůže si dovolit takřka žádné zaváhání. Nejlepší z prvoligových celků Sabat má 9 výher, Jablonec 6, Frýdek Místek 5 a Hluboká 4. Před startem baráže je tedy Olympia s pouhými dvěma výhrami na posledním místě tabulky a Sabat ztrácí 7 výher….

Olympia – Sokol Hluboká 10:2 a 10:0

Do prvního zápasu nastoupil jako startující nadhazovač podle očekávání Jakub Kostka, nejlepší blanenský nadhazovač v základní části. Proti němu hosté nasadili Nováka. Kostka odváděl svůj letošní standard. Hosty nepouštěl až na vyjímky k ničemu, odházel 5 směn a neumožnil Hluboké jediný doběh. Poté ho vystřídal Kennet Chiu, který dovedl zápas do vítězného konce, přestože v šesté a sedmé směně obdržel po bodu. V té chvíli již ale domácí vedli 8:0. Od začátku dostávali Nováka a obranu Hluboké pod tlak a takřka v každé směně přidávali body. Ve třetí směně Olympia skórovala dokonce 5x a de facto rozhodla o zápase. Zápas v poklidu dovedla do vítězného konce s výsledkem 10:2.

Ve druhém zápase nastoupil na pozici nadhazovače Štěpán Havlíček a předvedl výborný výkon. Soupeře prakticky nepouštěl na mety, odházel kompletní zápas, za 7 směn neumožnil žádný doběh a pouze 4 odpaly. V útoku Olympia takřka kopírovala první zápas, jen s tím rozdílem že ve třetí směně skórovala dokonce 6x a zápas se následně již jen dohrával až do konečného skóre 10:0 po sedmé směně.

Pálkařsky se nejvíce v domácím dresu dařilo Němcovi, Procházkovi a Farkašovi. Vítězstvím Olympia dostihla v tabulce svého soupeře a příští víkend v Hluboké bude usilovat o další dvě vítězství.


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608