Olympia zlatá na ČBP

13.09.2018 19:49 | Radka Sitarová

Kluci z Olympie Blansko vybojovali zlaté medaile na Českém baseballovém poháru!

Neuvěřitelné se stalo skutečností a blanenské baseballové mládí po fenomenálním vítězství na červnovém turnaji FirstCup 2018 vybojovalo o uplynulém víkendu také zlato na Českém baseballovém poháru v divizi Morava!

Pro tento rok se tak jedni z nejmladších odchovanců Olympie Blansko, kluci do 8 let, stali týmem, který ve své kategorii nenašel v celé republice konkurenci. Šňůrou neskutečných 12 vítězství v řadě bez většího zaváhání na dvou zmíněných turnajích se blanenský tým U8 stal pro tuto sezonu neporaženým a sklidil obrovské uznání nejen od svých soupeřů, ale také od přihlížejících baseballových matadorů, kteří vysekli našim klukům nejednu poklonu hodnou „velkých“ baseballistů.

Olympia Blansko si bravurně poradila s týmy z Plzně, Prahy, Chocně, Trutnova, Ostravy a Jihlavy.  Nechala za sebou velká baseballová jména jako jsou Draci Brno či Nuclears Třebíč a poradila si také s šampionem Českého baseballového poháru v divizi Čechy Miners Kladno.

Finále ČBP v divizi Morava patřilo Olympii Blansko a pořadatelskému týmu Nuclears Třebíč, který si na domácím hřišti pomýšlel na vítězství. Velké finále, kterému předcházel slavnostní nástup obou týmu, proběhlo tentokráte v naprosto dramatickém duchu. Ale přestože Olympia duel neopanovala podobně, jako tomu bylo na FirstCupu ve finále s Draky, ukázali naši kluci obrovsky silné baseballové srdce a touhu po vítězství, když dokázali zvrátit nepříznivé skóre z počátku utkání, celý zápas otočit
a naprosto sebevědomým způsobem si pohlídat poslední směnu tak, že již soupeři nedali šanci na jakýkoliv zvrat.

Kluci opět potvrdili, že baseball je především týmová hra a že jim, kromě obdivuhodné baseballové zdatnosti, rozhodně týmový duch nechybí. Jejich cesta k vítězství nebyla dlážděna pouze skvělou pálkou, přesnými zákroky v poli a rychlýma nohama, ale především jejich nadšením pro hru, přátelstvím, týmovým smýšlením a vzájemnou podporou. A o tom by přesně dětský sport v této věkové kategorii měl být.

Jsou to úžasní kluci – Lukáš Hanák, Honzík Novotný, Dominik Štěpánek, David Sitar, Martin Fajmon, Filip Altrichter, Honzík Kučera, Adrien Kurečka, David Grepl, Adam Latner, Radek Doležel, Šimon Bruckner a Kubík Demovič.

Svému klubu dělají čest a obrovskou radost svým rodičům a fanouškům, ale také svým skvělým trenérům Michalovi Kohoutkovi a Markovi Novotnému, kterým patří velké poděkování a uznání. Za technickou podporu a zápis patří díky Helči Petrové. Heja heja Olympia!


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608