Rookie ball

30.04.2018 06:07 | Petra Voet

V sobotu, 28.4.2018, se opět sešel smíšený tým nejmladších děvčat a chlapců - tým Olympia Blansko Yellow - aby nasbírali další cenné zkušenosti na 2. turnaji Rookie Ball U9, tentokrát v Třebíči Na Hvězdě. A protože v Rookie Ball jde především o radost ze hry a nehraje se na výsledek, tento cíl jsme splnili na 100% a někteří snad i více!

Za krásného slunečného počasí jsme sehráli celkem 4 zápasy proti soupeřům opět minimálně o hlavu větším (Hroši Havl. Brod, Hroši Brno, Třebíč Nuclears a Ježci Jihlava), ale to nás neodradilo, naopak, hráči a hráčky předvedli, že to, co se naučili na turnaji prvním, již dokáží zúročit a byl vidět obrovský pokrok, přestože jsou tyto děti pouze na samém začátku. Ve všech zápasech, s výjimkou Nuclears Třebíč, kteří byli výkonnostně na zcela jiné úrovni než náš mladičký tým, jsme se již dokázali díky úspěšným odpalům dostat bez problémů na mety a dokonce i dobíhat pro zasloužené body. Zaznamenali jsme i u těch zcela nejmenších, jako například Kristýnka Dáňová či Tomáš Jakubec, krásné dvoumetové i třímetové odplaly. Výborně pálili ovšem všichni, přestože s nadhozem hráli mnozí podruhé v životě. V obraně se musíme stále hodně naučit, ale přesto jsme mohli vidět pár úžasně zpracovaných míčů, včetně několika autů z tvrdých line-drive odpalů přímo do rukavice.  

Opět se rozdávaly ceny All Stars a Rookie Star – cenu za nejlepšího hráče turnaje si za náš tým opakovaně, ale zcela zaslouženě, odvezl domů Dominik Štěpánek, který zazářil svými nadstandartními zákroky zejména v poli. Cenu Rookie Star tentokrát dostal jeden z našich nejnovějších hráčů, David Grepl, u něhož je nutné ocenit jeho snahy, dobrých příhozů ale také výborných zákroků na pozici catchera, kterou si poprvé vyzkoušel.

Neboť jsou ale baseball i softball sporty týmové, nebylo by možné tyto 2 hráče ocenit, kdyby nebylo ostatních hráčů, kteří všichni ukázali, že se zlepšují a podávají skvělé výkony, a proto se trenéři rozhodli ocenit celý tým medailí a sladkou odměnou.

Těšíme se na třetí turnaj, který bude u nás v Blansku, a to v neděli, 20.5.2018.


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608