Sezóna 2016, konečná - vystupovat

16.10.2016 19:26

Takže je to za námi....konečně, tedy aspoň z mého pohledu. A podle reakcí hráčů našeho týmu, to většina vnímá stejně. Letos to bylo strašně dlouhé, tedy aspoň mě se to tak zdálo. Od přípravného turnaje, který se hrál v Praze na konci března, do dnešního dne jsme odehráli 47 utkání, což je porce pro náš druholigový tým nevídaná. V závěru nám docházela šťáva a asi se není co divit.

Končíme sice porážkou, ale co už. Tato sezóna pro nás byla z mého úhlu pohledu úspěšná. Hlavní cíl jednoznačně splněn. Jestli jsme si postup do extraligy zajistili z prvního nebo čtvrtého místa v baráži, není vůbec podstatné. Důležitý byl cíl a ten jsme splnili, jeli jsme podle svého plánu a povedlo se. Navíc se povedlo vyřadit dva extraligové týmy v poháru a zajistit si učast ve Final Four, který jsme ještě navíc pořádali. Play-off 1.ligy už bylo "jen na dohrání". Ne, že by jsme to nebrali vážně, ale víc jsme se tím chtěli bavit. Kdyby jsme nechtěli vyhrát, nepovedlo by se dvakrát obrátit zápasy s Jabloncem a doufám, pobavit naše fanoušky.

No a k tomu dnešku. Když už jsme se dostali do finále, tak jsme chtěli určitě vyhrát. Za nás začal házet Pavel Procházka, který má pro letošek nadhozu "plné zuby" a i to ukazovalo, že chceme hrát v Třebíči dva zápasy. Dvě směny proběhly celkem rychle a vypadalo to na stejný kvapík jako včera. Jarda němec v 1.směně sice singlem obsadil metu a následně ukradl druhou, ale tím to také skončilo. Za tři směny jsme si připsali 6 strikeoutů a celkem 11, což je číslo přímo strašidelné na 7.směn...Ve třetí směně nastaly problémy, které jsme už "dlouho" neřešili. Jedna, druhá a třetí chyba za sebou a domácí Nuclears zničehož nic naplnili mety.  Po singlu Kutílka 1:0 pro Nuclears a následně po volné metě 2:0. O tři body lepší než včera..... :-) .Ve čtvrté konečně i nějaká aktivita z naší strany. Jarda Němec po chybě pole na metě, Kuba Kostka trefení a po divokém nadhozu obsazená druhá a třetí bez autu. Pak ještě na první Pavel Procházka. Takže plné mety s jedním autem a singl Jakuba Veselky zařizuje snížení na 1:2. Zoufale málo z takto nadějné situace. A nastává nedáš, dostaneš... Nuclears v páté směně zasypali naši defenzivu 6 zdařilými odpaly, k tomu jedna chyba našeho pole a jedno trefení a bylo hotovo. 1:7 z našeho pohledu. V šesté domácí přidávají další dva body po další "brilantní" hře naší obrany, to už na kopci stál Aleš Blažek. Naše ofenziva jen paběrkuje a v sedmé, kdy za nás nadhazuje David Farkaš přidávají domácí další dva body a utkání je ukončeno po 7.směně výsledkem 11:1 pro Nuclears. Zcela zaslouženě následuje výbuch radosti domácího týmu  a slavnostní předání pohárů za druhé místo pro nás a za vítězství v 1.lize pro domácí. Od páté směny z naší strany už rezignace a marné hledání sil k obratu... Znamená to konec sezóny 2016, už jen přivézt pohát na Strawberry, poděkování fanouškům za podporu v celé sezóně a těšíme se na jaře....


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608