Softball - kadetky a žačky hodnotily sezónu

04.11.2018 18:28 | František Slavič

Kadetky a žačky hodnotily

V pátek 2. listopadu se sešly softballistky a rodiče týmů kadetek a žaček, aby zhodnotily uplynulou sezónu vyhodnotily nejlepší hráčky.

Moravská liga kadetek letos byla pro hráčky do 16 let. Celkem se zúčastnilo 5 týmů – kromě Olympie Blansko extraligový tým Cats Brno, SK Sever Brno, Snails Kunovice a Trnava Panthers. Odehrály se 3 turnaje a při neúčasti některých týmů na různých turnajích Olympia odehrála 8 zápasů s bilancí 5 vítězství a 3 prohry a celkově obsadila 1.místo.

Celostátní kadetská 2. liga byla stejně jako v roce 2017 rozdělena do divizí Východ a Západ, nejlepší 3 týmy z každé divize postupovaly na mezidivizní turnaj o 1.-6. místo. V letošním roce jsme postavili vlastní tým z kadetek doplněných žákyněmi a dvěma hostujícími hráčkami z Bučovic a měli jsme za cíl vylepšit postavení v tabulce (vloni 10. místo z 12 týmů) a pokusit se postoupit do bojů mezi prvních 6 týmů. část starších kadetek sbírala své první zkušenosti s týmem žen, kde byly platnými hráčkami. Druhá část věkově patřící ještě do kategorie žákyň zase naopak sbírala nové poznatky na kadetských turnajích. Díky tomu, že některé naše kadetky musely doplnit na jednom turnaji družstvo žen, museli jsme jeden turnaj vynechat. Tím jsme přišli o možnost zařadit se mezi nejlepší šestku. Připadla nám povinnost zorganizovat turnaj o 7. – 16. místo. Bohužel nám nepřálo počasí a díky vytrvalému dešti a rozmáčenosti terénu byl turnaj zrušen. Byl vypsán nový termín a turnaj byl přesunut do Havlíčkova Brodu na 14.-16.10.. Vzhledem k vytíženosti žákyň po celou dobu sezóny jsme se nakonec rozhodli nezúčastnit se ani tohoto turnaje. I přes neúčast na 2 turnajích z 5 jsme celkově obsadili s velice mladým týmem 12. místo z 16, což považuji za úspěch a splnění našeho cíle.

Odehráno celkem 3 turnaje (z 5), 14 zápasů, bilance 8 vítězství a 6 proher, 12. místo

Soupiska týmu:

Denisa Jasioková, Lucie Hrazdírová, Monika Smílková, Veronika Vlachová, Martina Titlová, Anděla Mrhačová, Karolína Gottvaldová a žákyně Tereza Hráčková, Jana Petříková, Kateřina Kinclová, Valentina Krejčířová, Karolína Křížová, Klára Vlachová a Kamila Gottvaldová.

Také tým žákyň hrál dvě soutěže. Moravská liga měla celkem 6 týmů – Olympia Blansko, extraligový tým Arrows Ostrava, Cats Brno, SK Sever Brno, Snails Kunovice a Trnava Panthers. Opět se odehrály 3 turnaje a Olympia odehrála celkem 10 zápasů s bilancí 8 vítězství a 2 prohry. Celkově Olympia obsadila 1. místo.

Celostátní 2. liga žákyň byla letos poprvé rozdělena stejně jako kadetská liga na divize Východ a Západ i princip soutěže byl stejný. Cílem bylo dostat se v divizi Východ mezi první 3 týmy a postoupit na mezidivizní turnaj do dalších bojů. V průběhu sezóny náš tým předváděl neuvěřitelné výkony. Po čtyřech turnajích v divizi s bilancí 15 vítězství a jen 2 prohry jsme suverénně obsadili první místo. Mezidivizní turnaj pro nás otevřel nové 2 cíle – pokusit se probojovat mezi první 3 týmy a kvalifikovat se tak na MČR U13, kde hrají 5 extraligových týmů a první 3 týmy z 2. ligy. Druhým cílem byla odvážná myšlenka - zvítězit v turnaji a postoupit do Extraligy žákyň 2019. Po prvních dvou utkáních, ve kterých jsme zvítězili nad celky Joudrs Praha B a Trnava Panthers bylo jasné, že díky hernímu systému na MČR pojedeme!! V dalším zápase jsme porazili Snails Kunovice a postoupili do finále. Tam jsme narazili na vítěze divize Západ Vampiers Merklín. Přetěžký soupeř dokonce po první směně vedl 3 : 2, ale nám se vydařila 4. směna, kdy jsme čtyřmi doběhy otočili skóre, které už soupeřky dokázaly jen korigovat na konečných 4 : 6 pro Olympii. VYBOJOVALI JSME EXTRALIGU!!!

Odehráno celkem 5 turnajů, 21 zápasů, 19 vítězství a 2 prohry, 1. místo

Soupiska týmu:

Tereza Hráčková, Jana Petříková, Kateřina Kinclová, Valentina Krejčířová, Karolína Křížová, Klára Vlachová, Sára Lipnerová, Nicol Novotná a Kamila Gottvaldová.

Vrcholem sezóny pro žákovský tým byl mezidivizní turnaj a splněné přání postoupit do Extraligy 2019, nicméně Mistrovství ČR je dalším takovým vrcholem. Konfrontace s extraligovými týmy pro nás znamenala obrovské zkušenosti a posun v kvalitě hry. Přestože jsme skončili až na 7. místě, hřejí nás 2 vítězství nad extraligovými týmy a vyrovnané zápasy s ostatními celky.

Odehráno celkem 6 turnajů, 26 zápasů, 21 vítězství a 5 proher. 2. liga – umístění 1. místo, MČR 7. místo

Poděkování patří všem, kteří dopomohli žákyním k obrovskému úspěchu. V první řadě to byli mladí baseballisté – Davča Hráček, Lukin Kincl, Jarda Krejčíř a teprve osmiletý Honzík Novotný. Také nám pomohly z týmu „Minižákyně“, rovněž teprve osmileté hráčky Terezka Valtusová a Barborka Foitová. Za tým nastupovala a byla platnou hráčkou hostující Kamča Gottvaldová. Obrovský dík patří obětavým rodičům, kteří nás po turnajích vozili a všemožně se starali o pohodlí hráček. A samozřejmě lví podíl mají také trenéři a kaučové – Renata Hráčková, Petr Svítil a Jarda Kříž.

Také jsme vyhodnotili nejlepší pálkařku a nejužitečnější hráčku za rok 2018. V letošním roce obě plakety získala jediná hráčka Kateřina Kinclová, která za sezónu odehrála 50 zápasů, dosáhla 55 bodů, 59 x odpálila (11x dvoumetové odpaly, 10x třímetové, 1 HR), 40 bodů umožněných spoluhráčkám právě odpaly a ukradla 45 met!!!

 


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608