Softball - Kadetky v Praze s bilancí 1 prohra, 3 vítězství

11.06.2018 08:16 | František Slavič

Tentokrát bylo 3. kolo 2. ligy kadetek uspořádáno dvěma kluby - Kotlářkou Praha a Spectrum Praha kvůli nedostatku areálů s možností postavit dvě hřiště. Nás herní systém a ředitel soutěže přiřadul do skupiny s oběma týmy Spectrum Praha, které hrály základní skupinu na domácím hřišti. Naše utkání začínala - v 15 hodin odpoledne, takže z Blanska jsme vyráželi v pohodovém čase v 10.00 hodin.

Po obědové zastávce U rybiček jsme v úmorném vedru dorazili na místo. Prvním soupeřem byl tým Spectrum B, který je složen ze začínajících hráček. Kromě nesprávného rozhodnutí rozhodčích, kdy po dopadu míče na čáru hlavní vyhlásil "faul ball" mělo utkání hladký průběh a přineslo nám vítězství 14:0.

Po krátké přestávce začínalo druhé utkání s týmem Spectrum A. Po prvním odpalu a chybě v poli se Klára Vlachová dostala na první metu. Tím ovšem utkání skončilo, protože začalo pršet. Nejdříve trochu, potom víc, pak na chvíli přestalo a pořadatelé dosypali trochu suché antuky ke druhé metě. A pak se rozpršelo tak, že za chvíli bylo hřiště pod vodou a rozhodčímu nezbylo než zápas ukončit pro nezpůsobilost hřiště. Rozhodnutí komisariátu turnaje znělo - zkrátit další zápasy na 70 minut a začít hrát v 8.00 ráno.

Po noci v zadušené tělocvičně a budíčku v 6.00 h jsme vyrazili znovu na hřiště, vzdálené cca 18 km. Na místě jsme se dozvěděli, že hřiště je nehratelné a zápas s A týmem Spectra se překládá na hřiště v Satalicích. Kvalita hřiště nic moc, levé zadní pole krátké, žádný homerunový plot... ale podmínky pro obě strany stejné. Začali jsme dobře a doběhli si pro bod, nicméně soupeřky získaly dva. Další směna smírně bez bodu na obou stranách. Ani v té následují směně jsme nedokázali vyrovnat a bohužel právě to krátké levé zadní pole se podílelo na naší porážce. Odpal a odraz od vysokého plotu jiným směrem, než naše hráčky předpokládaly, znamenal zisk druhé mety. Pak přišlo zaváhání jinak skvělé nadhazovačky Verči Vlachové a odpal z tossu do pravého zadního pole znamenal 3. doběh soupeřek. Velice těžké utkání v dalších dvou směnách Blansku body nepřineslo, takže konečné skóre pro nás znamenal 2. místo ve skupině. 

Díky nesmyslně udělanému rozpisu jsme další zápas měli hrát až 14.15 s druhým ze skupiny A, zatímco týmy, které obsadily první místa  ve skupinách a tudíž bojovaly o první místo, odehrály své zápasy před námi a nám nezbylo než čekat na zápasy o 4. místo.

Sabat Praha nás na minulém turnaji docela potrápil, tak jsme čekali opět tvrdý boj, ale Čarodějnice tentokrát přivedly méně zkušené hráčky a dopouštěly se spousty chyb, zatímco nám se dařilo na pálce i v poli. konečný stav 10:1.

 

Poslední zápas měl začít v 16:00, ale díky přestávkám kvůli dešti jsme začínali s téměř hodinovým zpožděním. Kotlářka Praha se ujala vedení, ale naše pálkařky v dohrávce první směny dotlačily body dva a ve druhé směně přidaly další dva. A opět přestávka kvůli dešti. I když déšť zcela neustává, přesto se vracíme ke hře. Kotlářka je na pálce a dotlačí domů bod. Krásnou spoluprací nadhoz-catcher-spojka posíláme soupeře do dugoutu. Pršet nepřestává a naopak déšť zesiluje, navíc si nadhazovačka soupeře při slajdu na metu narazila ruku, takže po dohodě s ředitelkou turnaje a vedouvím týmu soupeře je tu opět předčasné ukončení zápasu. Tentokrát ale díky tomu, že jsou odehrány 3 směny, bude výsledek započítán, takže to znamená vítězství ve skupině o 4. místo.

Poslední turnaj jarní části ligy nás čeká za 14 dní v Praze v areálu Joudrs.


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608