Softball - MČR žákyň do 13 let

01.10.2018 13:55 | František Slavič

Naše žákyně si vybojovaly nejen extraligu, kde budou účinkovat příští rok, ale právo účasti na Mistrovství republiky žákyň do 13 let. To se konalo v Praze v areálu klubu Joudrs, kde se bude příští rok konat Mistrovství světa mužů.

V pátečním podvečeru po unavující cestě do Prahy byly prvním soupeřem ostravské Arrows, kteří v Extralize skončili na 2. místě. Bohužel jsme prohráli. Nenašli jsme recept na nadhoz Zoe Slané, která byla nakonec vyhlášena nejlepší nadhazovačkou turnaje. Ale utkání jsme dotáhli až do tie-breaku! Utkání skončilo 1:0 pro Arrows!!! Ale ukázalo se, že můžeme hrát velice vyrovnané utkání a snad i vyhrávat i proti těm nejlepším týmům.

V sobotu ráno nás čekal SK Trutnov HSM, který v základní části Extraligy skončil na třetím místě. Po první směně sice naše barvy prohrávaly 1:0, ale hned ve druhé srovnaly krok a v další se už třemi body ujaly vedení 4:1. Čtvrtá směna byla bezbodová na obou stranách, ale v poslední směně především díky disciplinovanému výkonu přidaly naše žákyně ještě 2 body. Soupeřky už jen mohly korigovat skóre na závěrečných 6:2 pro Olympii. První skalp extraligového týmu….

Odpoledne je to soupeř z finále základní části 2. ligy Vampiers Merklín. Prohráli jsme se ctí. Naše žačky opět ukázaly, jaké jsou bojovnice. Přestože se nám vůbec nepovedla 3. směna, kdy soupeřky nastřádaly 4 body a ujaly se vedení 6:2, načež v poslední směně přidaly ještě bod. Naše děvčata to ale nevzdala a i když se nepodařilo vyrovnat, zápas skončil skórem 7:5 ve prospěch Merklína.

Při rovnosti bodů 3 týmů v naší skupině se bohužel započítávaji obdržené body pouze ze vzájemných zápasů, což nás odsoudilo ke čtvrtému místu ve skupině. Prostě smůla  herní systém…

V posledním sobotním utkání narazila naše děvčata na nám velice dobře známý tým z Kunovic. Snails nám nic nedarovali a hned ve druhé směně si velice dobrou pálkou vytvořili náskok 5:2. V poraženecké náladě ale Olympanky nevydrží dlouho, a tak se podařilo postupně stahovat náskok soupeřek. Bohužel jen na konečných 5:4 pro Snails. 

Znamenalo to tedy nedělní zápas o 7. místo s Eagles Praha. Po sobotních nešťastných prohrách bylo těžké najít motivaci k vítězství. Snad jen to, že se jedná o extraligový tým pražského velkoklubu... 

Začali jsme vlažně a s netradiční sestavou - nadhoz Sára Lipnerová, catcher Jana Petříková, spojka Kačka Kincolvá.... Snad i proto se první tři směny hrály smírně bez bodů. Ve čtvrté směně se konečně podařilo našim pálkařkám doběhnout pro 2 body. V dohrávce směny, kdy už úřadovala na nadhozu Klára Vlachová, která i přes složitou situaci, kdy měly soupeřky obsazeny všechny mety a my jen 1 aut, udržela naše vedení, i když soupeřky stáhly o jeden bod. V poslední směně Klára za pomoci dalších pálkařek doběhla pro další bod a na nadhozu dvěma SO nám dala super šanci porazit Eagles. Pražská pálkařka odpálila coachball na spojku - Kačku Kinclovou, a ta s přehledem přihodila na Terezu Hráčkovou - 3. aut, druhý skalp extraligového týmu a celkově 7. místo na MČR.

Nezbývá mi, než poděkovat děvčatům za skvělé výkony – nejmladší Terezce Valtusové, která se zasloužila o vítězný aut chycením luftu v utkání s Trutnovem, Kláře Vlachové a Terce Hráčkové za účinkování na nadhozu, Nikča Novotná zase měla z celého týmu nejlepší pálkařský průměr, Kačka Kinclová s obrovským přehledem o hře a nejvíce odpaly, Kamči Gottvaldové za odpaly a nádherné ulívky, Káji Křížové za úžasnou práci na třetí metě, Valči Krejčířové za famózní první metu, Sáře Lipnerové za práci na nadhozu i v zadním poli a nakonec Janě Petříkové za pálku a za práci na catcherovi.

Poděkování patří i trenérům, kteří mě museli zastoupit – Renča Hráčková, Jarda Vazoun Kříž a Petr Svítil.

DĚKUJI!!!

Turnaj nám dal spoustu zkušeností jak z taktiky hry, herních dovedností, tak i zkušenosti jak zvládat stres a ponurou náladu, když se nedaří....

 


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608