Softball - Moravské ligy

26.08.2018 19:47 | František Slavič

Sobota

Žákyně, posílené o mladé baseballisty Lukina, Davče a Jardy, vyjely k prvnímu podzimnímu turnaji do Ostravy. Miniturnaje Moravské ligy dívek se zúčastnily bohužel jen 3 týmy ze 6 - domácí Arrows, Snails Kunovice a Olympia. 
Letní soustředění v Templštejně, srpnové tréninky a včerejší zápas s mladými baseballisty z Hluboké n.Vltavou měly přinést kýžený výsledek.
Jako první se nám postavily Šnečice. Jako hosté jsme šli na pálku a díky nezkušené nadhazovačce a naší chuti hrát jsme hned nasázeli 5 doběhů. V poli jsme se trochu rozkoukávali, takže jsme i soupeřkám po chytrém, ale nepovedeném signálu na zkrácenou přihrávku na 2. metu, umožnili soupeřkám 1 doběh. To však bylo vše. Druhá, třetí i čvrtá směna měly stejný průběh - 6 bodů pro nás, 0 pro soupeřky. Našim nadhazovačkám - Terka (2 směny, Koja 1 směna, Janča 1 směna) stačilo celkem 66 nadhozů proti 14 hráčkám na pálce vyházely 8 x SO. Konečné skóre Snails - Olympia 1:23
Arrows ve druhém zápase byli jako hosté, proto šli první na pálku. Nadhazovačky i pole pracovali bezchybně, a tak i po 3. směně byl stav 0 : 0. Po pálkařských hodech v prvním utkání jsme však usnuli na vavřínech a nízká soustředěnost na lavičce i na pálce se projevila nulovou efektivitou v útoku. Trenérům dalo hodně práce namotivovat děvčata, aby se situace změnila. Ale pomohlo to. Ve 4. směně přišlo nejdřív trefení nadhozem Koji, hned na to dostala míčem také Terka. Při passed ballu se posunuly o jednu metu a bylo to na spadnutí. S dvoumetovým odpalem do levého zadního pole se vytasila Janča a byly z toho 2 doběhy. Kačka jednomeťákem posunula janu opět na 3.metu a sama si na passed ball doběhla na 2.metu a Jana skórovala. Kamča si ukázkovou ulívkou spolehlivě doběhla na 1. metu. Následně ji domů dotlačila Kája jednometovým odpalem. Postupně se posunula až na 3. metu a na passed ball doběhla domů pro 6. bod ve směně. Na pálku šly soupeřky. Luft na nadhoz, ground out nadhazovačka-1.meta a závěrečný out spojka - 1.meta znamenaly konmec zápasu a vítězství 6:0 pro Olympii..
...

2x NO HIT GAME pro naše nadhazovačky a veliká pochvala celému týmu.

Neděle

Dnešní den byl ve znamení turnaje Moravské ligy kadetek. Opět poněkud komorní sestava - Cats Brno, Snails Kunovice a Olympia Blansko (nezúčastnil se SK Sever Brno a Trnava Penthers).
V prvním zápse jsme se utkali stejně jako včera se Snails Kunovice, ovšem tentokrát kadetky, Nezalekli jsme se jejich prvního doběhu a na pálce jsme pěti body strhli vedení na naši stranu, V další směně jsme navýšili vedení o další 2 body a kgyž ve čtvrté směně Snails přece jen snížili, hned jsme přidali taky bod. V poslední směně po dalších dvou dobězích vypršel hrací čas, takže konečné skóre 10:2 pro Olympii.
Po dvouhodinové pauze jsme se postavili brněnským Cats. Hned od začátku jsme tahali za kratší konec provazu, po dvou směnách jsme prohrávali 4:1 a nálada v týmu byla na bodě mrazu. Přestože jsme v další směně snížili na 4:2, nedokázali jsme odolat tlaku na pálce Koček a naše vlastní odpaly jsme posílali do rukou polařek. Konečná prohra tedy měla podobu 6:2 pro Cats.

Sice s drobnými výtkami, ale zápasy nám ukázaly, že máme kvalitní tým, jen musíme zapracovat na pálce a na psychice týmu...


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608