Softball - SB13 Zvládli jsme to

20.05.2018 20:09 | František Slavič

Zvládli jsme to!

A opět na výbornou, dovezli jsme domů pohár za 1. místo na druhém turnaji 2. ligy žákyň.
V sobotu ráno jsme se vypravili do Kostelce nad Orlicí. Početná výprava skládající se nejen z hráček, trenérů, ale tentokrát i z organizačního týmu, protože jsme museli dostát povinnosti uspořádat turnaj a z důvodu vytíženosti hřiště v Blansku jsme se tentokrát museli obejít bez domácího prostředí.
Kromě připravení a údržby hřiště nás také čekal provoz občerstvení, zajištění ubytování, zajištění možnosti stravování, zajištění rozhodčích - a to všechno na cizím hřišti.

Všechno jsme zvládli připravit včas a turnaj se bez problémů rozběhl. Naše výsledky z minulého turnaje nás sice pasovaly do role favorita, ale chyběly nám někteří klíčoví hráči, které jsme nahradili nováčky z nižších věkových kategorií. Poprvé si tak na "velkém turnaji" vedle Davida Hráčka z U11 zahrála také Barborka Foitová z SB9 a Honzík Novotný z U8. A vůbec se neztratili a do budoucna nám rostou nové posily....

Prvními soupeřkami byl tým žákyň z SC Dvůr Králové. Hned od začátku jsme se ujali vedení a postupně je navyšovali až do konečných 9:3 - první vítězství.

Tým Sabat Praha jako druhý tým ve skupině a v podstatě stejný scénář jako v prvním zápase a konečné skóre 13:2.

Obzvláště ve druhém zápase se podařilo Baborce Foitové trefit míč z nadhozu a dotlačit tak důležitý bod a Honzíkovi se dokonce podařil i doběh.

Neděle byla ve znamení očekávání, protože měla dorazit posila ve formě baseballistů z U11 - Filip Hedl, Lukáš Kincl (naopak museli odjet naši mladší hráči). Díky hernímu systému jsme v neděli jako vítězové základní skupiny nastoupili proti vítězi z křížového zápasu druhého ze skupiny A se třetím ze skupiny B. Proto nás čekalo opět klání se Sabat Praha o postup do finále. Sabat si svoji nejlepší nadhazovačku ovšem šetřil až do závěrečných bojů o 3. místo, proto se utkání opět odvíjelo stejně jako v sobotu a konečné skóre bylo 12:1 a čekalo nás finále.

Náš soupeř vzešel ze souboje Snails Kunovice a Trnava Panthers. Jejich první vzájemný duel skončil těsným vítězstvím Snails, ale Pantherky tentokrát Šneky rozstřílely a vítězstvím 8:0 si zajistily finále.
Pantherky začaly na pálce agresivně a dotlačily bod. Ovšem ani naši pálkaři nezaháleli a soupeřkám jsme nadělili 3 body. Tím jsme se uklidnili a díky tomu, že jsme se tentokrát vyvarovali chyb v poli, jen jsme přidávali další doběhy na konečných 7:1.

Nejlepší hráčkou za uplynulý víkend byla Kačka Kinclová (6 odpalů celkem, z toho 1 dvoumetový a 3 trojmetové, 8 doběhů, 6 dotlačených bodů), zaznamenali jsme na turnaji velké zlepšení na pálce i u dalších hráček - Sáry Lipnerové a Valči Krejčířové, na nadhozu se dařilo nejen Terce Hráčkové, ale i Janě Petříkové (celkem za obě 14 SO za 14 směn a jen 4 umožněné odpaly) a dokonce i pole vyrobilo minimum chyb.

Obrovský dík patří všem, kteří se na pořádání turnaje podíleli Martina Titlová, Verča Vlachová, Helena Vlachová, Andrea Kyzlinková, Jarda Kříž, Roman Vlach, Marek Novotný, Marek Hédl, Petr Svítil a samozřejmě maminky -podporovatelky Jana Lipnerová, Martina Novotná, Štěpánka Petříková… snad jsem na nikoho nezapomněl….

Nebojte se, nezapomněl jsem - největší dík a moji hlubokou poklonu skládám spolutrenérce, ekonomické náměstkyni, diplomatické vyjednavačce Renči Hráčkové, bez níž by turnaj neproběhl....   ❤️❤️

 

 

 

 

 

nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608