Softball - U9 Rookie ball

16.04.2018 12:00 | Petra Voet

U9 YELLOW
Mladičké talenty Olympie Blansko bojovaly v sobotu v Jihlavě. 

V sobotu, 14.4.2018, se na náhradní hřiště Ježků Jihlava v obci Smrčná vydal jeden z našich nejmladších týmů – tým složený z dětí kategorií U7 a U8, děvčata i chlapci. Vydali se na 1. divizní turnaj nové soutěže zvané Rookie Ball U9. Tato soutěž je společnou soutěží ČSA (České softballové asociace) a ČBA (České baseballové asociace) a počítá se tedy s tím, že v ní mohou startovat ročníky 2009 a mladší, a to jak hráči softballu, tak baseballu. Do 1. ročníku se celorepublikově přihlásilo 45 týmů, které jsou rozděleny do 7 regionálních divizí. Cílem této soutěže není honba za výsledky, ale rozvoj pálkovacích her v celém Česku. Na jednotlivých divizních turnajích se neurčuje vítěz turnaje a nepočítají se žádné body do celkového umístění, ale týmy, které se zúčastní alespoň 2 turnajů, získají právo účasti na kvalifikaci Mistrovství České republiky U9, která se uskuteční 15. září. Mistrovství České republiky, které bude také společné pro kluby z ČBA a ČSA se uskuteční 28. až 30. září 2018 v Hluboké nad Vltavou a je určené pro 16 klubů.

Olympia Blansko postavila do této soutěže týmy hned 2, Yellow a Blue - dětí máme opravdu hodně a chceme, aby si všichni co nejvíce zahráli a nasbírali cenné zkušenosti. Tým Olympia Blansko Yellow pod vedením Petry Voet a Rostislava Jakubce byl jednoznačně nejmladším a nejméně zkušeným týmem na tomto první m turnaji, o to byla radost větší, když tyto děti, které teprve začínají, dokázaly vybojovat jedno krásné vítězství nad nejen staršími, ale i fyzicky nesrovnatelně většími hráči a hráčkami týmu Hrochů z Havlíčkova Brodu. Teď již vědí, jak chutná vítězství, i když si mnozí možná na konci zápasu ani neuvědomovali, že vlastně vyhráli.  A o tom tato soutěž pro ně je – jde především o to, aby si zahráli, získali zkušenosti do dalších soutěží.  A pokud se jim k tomu povede i vyhrát, není nic lepšího!

Na slavnostním ukončení turnaje bylo vyhlášeno několik hráčů do tzv. ALL STARS TEAMu turnaje. Za Olympii Blansko Yellow cenu ALL STARS TEAM získal Dominik Štěpánek. Dále byl z každého týmu vyhlášen jeden hráč, který obdržel ocenění ROOKIE STAR, která je určena pro hráče (nováčka) s největším zlepšením, který je příkladem pro ostatní. Za Olympii Blansko Yellow toto ocenění získala Natálie Vítvarová. Oba obdrželi dřevěnou plaketu ve tvaru domácí mety. Oběma hráčům gratulujeme a uvidíme, kdo se do ALL STARS a ROOKIE STARS TEAMu dostane na příštím turnaji. 

Moc také děkuji všem rodičům za úžasnou podporu, ať už jen psychickou nebo i při hře: je to u těchto dětí opravdu důležité. Velké díky patří Rosťovi Jakubcovi, který jako zkušený rodič-kauč bez řečí a rád vplul do pozice druhého kauče, a Jiřímu Brucknerovi, který se staral o pálkařské pořadí našich mladých nadějí. 

Již nyní se těšíme na další turnaj divize JIH, který se bude konat v sobotu, 28.4.2018, na hřišti Třebíč Nuclears. 

Heja heja Olympia!

Petra Voet za Olympia Blansko

Fotogalerie ZDE


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608