Softball - žačky poprvé naostro

16.04.2018 11:41 | František Slavič

Žačky v prvním ostrém klání obstály. 
Dnes v Kunovicích proběhl turnaj Moravské ligy žákyň. Početná výprava rodičů a hráček, doplněná i třemi baseballisty, vyrazila v ranních hodinách na Slovácko. První zápas proti domácímu týmu Šneků se vyvíjel hned po rozkoukání v náš prospěch. Soupeřky si sice doběhly ve druhé směně pro své první dva doběhy, ale Olympanky na pálce okamžitě odpověděly čtyřmi body. Snails korigovali dalším doběhem, ale Olympia opět přidala další čtyři body a rychlými auty na začátku další směny uzavřela utkání vítězstvím 8:3 pro Olympi..
Druhý ostrý střet nás čekal hned v zápětí v podobě SK Sever Brno. Tentokrát jsme začínali na pálce a hned v první směně jsme vedli 4:0. V další směně jsme přidali dalších 5 do

běhů, zatímco Sever jen 1. Na pálce v další směně jsme vydrželi až do konce utkání. Konečný stav 15:1 pro Olympii.
Tímto jsme si zajistili první místo ve skupině, a tak nás čekala zasloužená přestávka. Po ní jsme nastoupili proti Arrows Ostrava. Extraligový tým sice nepřijel v té nejsilnější sestavě, ale přesto se naše pálkařky nemohly proti nadhazovačce Arrows dlouho prosadit. Naše nadhazovačky a pole pracovali také dobře, ale nevyvarovali jsme se několika chyb, proto byl stav skore ještě v půli poslední směny 2:0 pro Šípy. Díky chybě v poli po odpalu se Vanďa dostala n
a první metu, při dalších nadhozech ukradla druhou. Po odpalu Valči a chybě v ostravské obraně Vanďa doběhla pro náš první bod. Strike out naší pálkařky zamrzel, ale po dalších chybách v obraně soupeřek se Lukin Kincl dostal na první metu a posunul Valču na třetí..Bohužel další strike out. Situace - obsazená 2. a 3. meta, 2 auty. Divoký nadhoz ostravské nadhazvačky a odřený bok Valči od slajdování po břiše znamenal vyrovnání a šanci na další inning. Nervy a unavenost zapracovaly v náš prospěch a po dalším divokém nadhozu skóroval Lukáš a strhli jsme vítězství na naši stranu. Olympia : Arrows 3:2.

Čekalo nás finále proti Trnavě. Tentokrát jsem věřil, že to dáme. Nejdříve vedení 1:0 pro Olympii, v další směně srovnání, v další opět vedení, ale v poslední směně jsme nakupili několik chyb, které znamenaly vedení Trnavy. Bojujeme, ale jenom chtít nestačí a bohužel nám opět nejde pálka, tak srovnáváme na konečných 5:4 pro Trnavu, ale 2. místo v celkové klasifikaci turnaje je skvělý výsledek.

 

Fotogalerie ZDE


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608