Softball - Žákyně opět zlaté

20.06.2018 10:52 | František Slavič

Zlatá je barva naše! Poslední turnaj základní části 2. ligy žaček byl pro naše hráčky opět úspěšný. Čtyři zápasy a čtyři výhry je bilance uplynulého víkendu. Konečně jsme byli v plné sestavě, zatímco soupeřkám některé opory chyběly a na jejich hře to bylo znát. Ale ani to nesnižuje výkony našich hráček, doplněných Jardem Krejčířem z U11.
Jako první se nám postavil tým Cats Brno. Přestože je znát na hře Brňaček velký pokrok proti začátku sezóny, naše nadhazovačka Klára Vlachová potřebovala za celý zápas jen 32 nadhozů v No hit game (zápas bez odpalu). Na pálce se blýskla Kačka Kinclová dvoumetovým a třímetovým odpalem. Konečné skóre 11:0.
Druhý zápas proti Sabat Praha se odehrával podle stejného scénáře, jen na nadhozu se objevila Jana Petříková, která odházela 16 nadhozů, než ji vystřídala Terka Hráčková a se svými 17 nadhozy zápas dokončila. Na pálce opět úřadovala Kačka (1x 3B), ale tentokrát jí sekundovaly ve vícemetových odpalech i Jana (1x 2B + 1x 3B) a Klára (1x 3B). Ale na soupeřky neplatily jen dlouhé odpaly, ale i přímo ukázkové ulívky Nikči Novotné a Sáry Lipnerové. Konečné skóre 13:0 a vítězství ve skupině a tím pádem další zápas až v neděli v 9.00.
Trnava Panthers tentokrát přijela bez tradičních nadhazovacích opor, takže i první nedělní utkání se odvíjelo podle našich představ. Přestože jsme na pálce neuspěli s vícemetovými odpaly, podařily se Kamči Gottvaldové (posila z Pelicans Bučovice) a Jardovi krásné ulívky a překvapily soupeřky natolik, že chybovaly. Naopak naše obrana fungovala dobře, takže jsme hned po první směně vedli 6:1. Soupeřky body nepřidaly, tak jsme jen kontrolovali hru. Konečné skóre 8:1
I ve Dvoře Králové nás tedy nakonec čekalo moravské finále Olympia - Snails. Tentokrát proti dobré nadhazovačce, ale i tak jsme donutili soupeřky udělat spoustu chyb v poli a to rozhodlo o konečném výsledku 8:0 a třetím tunajovém vítězství. 
Konečná bilance všech zápasů 14 vítězství a 2 prohry (obě se Snails Kunovice).
Poslední turnaj se uskuteční v polovině září a zúčastní se ho tři nejlepší celky z divize Východ (Olympia, Snails, Panthers) a tři z divize Západ (Merklín, Joudrs B a Plzeň). Vítěz tohoto turnaje má právo postoupit do Extraligy žaček. Dalším bonusem je to, že první tři týmy se mohou zúčastnit finálového turnaje letošního ročníku Extraligy. Uvidíme, jak se bude našim žačkám dařit.

 


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608