Softball - žákyně v Moravské lize

06.05.2018 19:24 | František Slavič

Olympské žákyně sbírají další úspěchy.

V neděli 6.5.2018 jsme vyjeli do brněnské čtvrti Nový Lískovec na 2. turnaj Moravské ligy žákyň. 

Prvními soupeřkami byly softballistky extraligového týmu Arrows Ostrava. Nadhazovačka byla přesná a rychlá a přestože jsme se už několikrát setkali s takovýmto nadhozem, naše hráčky se nedokázaly na pálce prosadit. Přestože první směna skončila bez bodu, soupeřky nám nadělily postupně ve druhé a třetí směně po dvou bodech. Potom došlo ke změně nadhozu. Naše dívky ukázaly psychickou odolnost a chuť do hry a najednou jsme v jedné směně udělali 3 body a Arrows se obávali o výsledek. Proto vrátili znovu na nadhoz extraligovou nadhazovačku. Konečné skóre 3:4 pro Ostravu.

Následovalo utkání s domácím týmem SK Sever Brno. Přes rozpačitý začátek, kdy po první směně byl stav 2:2 jsme se pak rozjeli na pálce a žačky si doběhly pro pětibodový náskok, který s přehledem udržely do konce utkání. Konečné skóre 7:2 pro Olympii.

Po přestávce a občerstvení v KFC (ach jo...) nás čekal další brněnský celek Cats Brno. Na hře bylo znát, že Brňačky hrají teprve první sezónu. Pro Olympanky to byl poměrně snadný zápas, přestože předvedly nejhorší herní projev dne. Konečný stav 10:0 pro Olympii.

Poslední soupeř - Trnava Panthers, s kterými jsme prohráli na prvním turnaji díky nasazení starší nadhazovačky. Tentokrát jsme se do toho šli jinak. Po první směně jsme vedli 2:1, po druhé 4:1 a naše hráčky daly jasně najevo, že si vítězství nenechají vzít a ve třetí směně přidaly dalších 5 bodů. Přestože Pantherky ještě šly na pálku, rychlými třemi auty jsme utkání ukončili. Vítězství 9:1 a celkově 2. místo na turnaji znamenají také celkově 2. místo v Moravské lize žákyň po dvou turnajích.

Za zmínku stojí také dve obíhané homeruny, které odpálili Terka Hráčková a Jarda Krejčíř.

 


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608