Superpohár U10

09.06.2016 08:54
Mládežnický baseballový tým Olympie Blansko úspěšně reprezentoval naše město na evropské úrovni. Tato baseballová soutěž pro kategorii do 10 let se jmenuje Superpohár. Její celorepubliková kvalifikace (Stříbrný Superpohár) proběhla po jednotlivých regionech ve dnech 14.-15.května. Olympia Blansko se z této kvalifikace probojovala na finálový turnaj (Zlatý Superpohár). Závěrečný turnaj proběhl v Praze od 3. do 5. června pod záštitou místopředsedkyně poslanecké sněmovny Jaroslavy Jermanové. Na finálový turnaj se kvalifikovalo  šestnáct českých týmů a osm družstev z evropských zemí. Blanenští v pátek v základní skupině porazili Pardubice, Ostravu a národní tým Maďarska. V sobotu Olympia smolně prohrála pouze jediný zápas s pražskými Joudrs a remizovala s pozdějším finalistou, týmem španělské Barcelony. Z třetího místa však již nemohla postoupit mezi osmičku nejlepších. I tak je v této silné evropské konkurenci desáté místo výborným výsledkem. Navíc Olympia získala v turnaji "skalpy" dalších mužstev včetně národních týmů Maďarska a  Běloruska. 
Z celého turnaje Česká televize připraví dokument a finálový zápas odvysílá Česká televize ve  čtvrtek 9. června ve 14:35  na ČT Sport.
 
V dresu  Olympie v Superpoháru nastoupili:
Kateřina Kinclová
David Hráček
Filip Hedl
Lukáš Kincl
Lukáš Burget
Jaroslav Krejčíř
Jan Daněk
Adam Altrichter
David Lakota
Tomáš Sitar
Pavel Sedlák
David Lusala
 
Trenéry týmu byli:
Renata Hráčková
Jan Orálek
Jaroslav Krejčíř
 
Techničtí vedoucí:
Jan Daněk
Marek Hedl
Petr Svítil
 
 Velké poděkování patří i skupině dvaceti blanenských fanoušků, kteří tým v Praze po tři dny povzbuzovali až do úplného ochraptění a také všem, kteří s organizací naší účasti na turnaji pomáhali.

nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608