Žačky bojovaly v Havlíčkově Brodě

12.06.2016 22:28

Naše žačky vyjely v sobotu na svůj čtvrtý turnaj 2.ligy žaček.

V prvním utkání si lehce poradily s méně zkušeným týmem Trnava Panthers 13:2. V druhém sobotním zápase po nepříliš vydařené první směně v poli sice prohrávaly s děvčaty ze Dvora Králové o 3 body, ale na pálce zvládly obrat na 6:3 a s přehledem dovedly utkání k vítězství po čtvrté směně 13:6. Posledním sobotním soupeřem pak byly domácí Hrošice, ale i stěmi si naše hráčky poradily a porazily je poměrně lehce 12:2.

To byla ta snazší část turnaje. V neděli nás čekali těžší soupeři. Nejdříve Snails Kunovice, se kterými jsme už také prohráli. Naše dívky nezačaly vůbec dobře a v poli vyrobily několik chyb, které Šnečice proměnily ve 3 doběhy. Naše pálka se ne a ne uplatnit, ale soupeřky na nic nečekaly a přidaly ve 3. směně další 2 body. Teprve ve 4. směně se podařilo zvýšit tlak na pálce natolik, že se rodily chyby i v poli celku z Kunovic. Bohužel jsme dokázaly jen zkorigovat skóre na 5:4 pro Snails. Pražské Orlice z Krče si vybraly slabší chvilku v sobotním utkání se Dvorem Králové, ale s námi nasadily to nejlepší, co mohly. I když jsme se snažili, děvčatům opět svazoval ruce přehnaný respekt k nadhozu soupeřek, takže výsledek 9:2 ve prospěch Eagles nás odsunul na dělené 5. místo. Útěchou nám může být pouze to, že oba celky, které nás porazily, se nakonec utkaly ve finále turnaje, kde zvítězily Eagles na Snails.

V tabulce po čtyřech kolech 2. ligy jsme si udrželi 3. místo, ale pokud chceme postoupit na finálový turnaj Extraligy žaček, budeme se muset vydat na další turnaj do dalekého Chomutova...


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608