Žačky na Extraligu do Prahy

19.09.2016 09:59

V uplynulém víkendu se naše žákyně vydaly do Chomutova, aby si upevnily svoje 3. místo v tabulce 2. ligy a zajistily si tak postupové místo na Finálový turnaj Extraligy žaček v Praze. 

Po téměř celonočním dešti se ráno trochu umoudřilo a pořadatelský tým udělal, co mohl, aby se dalo hrát. Náš první soupeř byl rovněž z Moravy - Snails Kunovice. Přestože jsme je v minulosti už několikrát porazili (naposledy na turnaji Moravské ligy dívek v Brně 4.září), tahali jsme za kratší provaz a nadhazovačka Šnečic nám dávala, co proto. Ve třetí směně si Kunovice doběhly díky dlouhým odpalům a chybám v poli pro dva doběhy. Za neustálých dešťových přeháněk jsme nastoupili na pálku a dokázali si doběhnout také pro bod a obsadit bez autu druhou metu, načež se rozpršelo tak, že utkání muselo být přerušeno. Po nadlidském úsilí organizačního týmu, kde na znovuzprovoznění hřiště pracovalo až 12 lidí z řad domácího týmu, bylo hřiště opět trochu hratelné. Dokázali jsme ale jen vyrovnat na 2:2, takže se musel hrát tie-break s běžcem na druhé metě. Snails dotlačily další bod a vypadalo to zle. Na druhou metu se postavila Valča Krejčířová a na pálku nastoupila Andělka Mrhačová. Valči se podařila ukrást 3.meta a byli jsme blízko vyrovnání, Na coachball odpálila Andělka odpal po zemi ke druhé metě a Valča doběhla pro vyrovnávací bod. Andělka se po chybě v poli dostala až na 2. metu. Další dvě pálkařky byly strike out, ale Andělka se dokázala na poassed ball dostat na 3.metu a měli jsme nachystáno na vítězství. Verča Vlachová odpálila vysoký odpal na spojku a vypadalo to na snadný aut ze vzduchu. Náhoda, počasí, přízeň osudu, shoda náhod? Soupeřka míč nechytila a Andělka tak doběhla pro vítězný bod. Mokré a studené vítězství, těžce vybojované proti skvělé nadhazovačce soupeře (11x SO) by nám pojistilo účast na zmíněném extraligovém turnaji.

Průběh turnaje neustále ovlivňovaly časté a vydatné přeháňky a pořadatelé předváděli divy. Ke druhému našemu zápasu proti Merklínu jsme nastoupili s velkým zpožděním a s úpravou rozpisu. Začali jsme dobře a po první směně jsme vedli 3:1, bohužel opět po přerušení kvůli dešti a úpravě hřiště jsme totálně vybouchli ve třetí směně v poli. Množstvím chyb jsme umožnili Merklínu 5 doběhů a otočit utkání na konečných 5:7 ve prospěch Softball Club Merklín.

Čekal nás nejsilnější soupeř ve skupině, kterého jsme ještě neporazili. Utkání bylo odloženo na nedělní ráno. Měli jsme začít hrát v 9.00 hodin. Pop propršené noci bylo jasné, že se hrát nedá. Po příjezdu na hřiště jsme viděli jen několik vodních jezírek, do kterých neustále ještě přibývala voda díky dešti...

Celý turnaj byl anulován a platí tak výsledky za předchozí 4 turnaje. Pro nás to znamená, že do Prahy pojedeme společně s Eagles Praha (1. místo), Sportclub 80 Chomutov (2. místo) a budem společně s extraligovými týmy bojovat o co nejlepší umístění.


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608