Ženy si v Ostravě vylepšily reputaci

20.06.2016 09:27

Ženský tým Olympie Blansko vyrazil v sobotu do Ostravy na svůj třetí turnaj v 3. lize žen. Bez účasti některých hostujících opor jsme nebyli v plné síle, navíc ne zcela fit byly také některé další hráčky, takže naše vyhlídky nebyly zrovna nejrůžovější.

Do prvního zápasu skupiny B jsme nastoupili proti Snails Kunovice B. Na prkně se, ač značně nachlazená, postavila Tala Břoušková a dlouho se nám dařilo Šnečice držet v ulitě, takže před poslední směnou byl stav na světelné tabuli 1:1. Na začátku poslední směny jsme však vyrobili několik chyb v řadě, které znamenaly 6 doběhů pro Snails. Na pálce jsme proti nadhazovačce Snails nedokázali odpovědět, takže konečné skóre zůstalo 7:1.

Druhým soupeřem byl B tým Žraločic z jihočeských Ledenic. Nevýrazná pálka a opět velké množství chyb v poli znamenalo vysokou prohru o 10 bodů po 4. směně a 3. místo ve skupině. Konečné skóre 13 : 3.

Poslední sobotní utkání s Pikes Praha, které skončily jako druhý celek ve skupiny A, se od začátku vyvíjelo znovu v náš neprospěch. Pořád jsme museli dotahovat dvou až tříbodový náskok soupeře. Teprve 5. směna znamenala trochu oživení, když jsme se konečně dokázali za stavu 10:10 prosadit na pálce a ani dvojí střídání nadhozu neodvrátilo naše vítězství 17 : 10.

Vítězství nás poslalo do boje o finále turnaje znovu proti Žraloci Ledenice. Opět jsme dostali výprask díky nepříliš povedené pálce a chybám v poli 11 : 4.

Nejdramatičtější utkání o 3. místo na turnaji znovu proti Snails Kunovice. Tentokrát se soupeřky ujaly vedení 7 : 0 hned ve druhé směně a nakonec ještě jeden bodík přidaly. Do dohrávky poslední směny jsme nastupovali s vědomím, že na pálce můžeme jenom překvapit. Pomyslnou vlajku zvedla naše nejzkušenější hráčka Petra Voet krásným jednometovým odpalem. Postupně se přidávaly další hráčky a soupeřky pod tlakem vršily chyby. Postupně jsme naplnili všechny mety a za stavu 8 : 5 došlo na střídání nadhozu. Šnečice dělaly všechno možné, aby náš útok zastavily. Ale více než další střídání na nadhozu i v poli nás za stavu 8 : 7 a plných metách zastavila přílišná motivovanost pálkařek a závěrečné 3 strike outy…

Snad se tedy začíná blýskat na lepší časy i v této kategorii a dočkáme se dalších vítězství…  


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608