2012 Vánočák se podařil

27.06.2012 10:14

Olympia ve všech kategoriích druhá. Poděkování patří všem, kteří turnaj pro naše nejmladší připravili.

Ve dnech 14. až 16. prosince proběhl na ZŠ Salmova 22. Vánoční turnaj. Konečné pořadí je následující:

Kategorie U10

1. Technika Brno

2. Olympia Blansko

3. Hroši Brno

Kategorie U12

1. Apollo Bratislava

2. ZŠ Salmova Blansko

3. Olympia Blansko

4. Duhovka Břeclav

Kategorie U14

1. Hroši Havlíčkův Brod

2. Olympia Blansko

3. ZŠ Salmova Blansko

4. Duhovka Břeclav

Obrázky z turnaje si můžete prohlédnout ZDE

 

Komentář z Deníku: 

http://blanensky.denik.cz/ostatni_region/krejcir-do-letosni-sezony-pujde-jina-olympia-20121216.html

Krejčíř: Do letošní sezóny půjde jiná Olympia

Blanenský deník, 17. 12. 2012

Blansko – Základní škola Salmova má za sebou další úspěšný vánoční turnaj. Už po dvaadvacáté se na jeho organizaci podílel Jaroslav Krejčíř, jedna z klíčových postav blanenského baseballového klubu Olympia. Zatímco dětem se na turnaji vedlo, muži se v uplynulé sezóně nedokázali udržet v nejvyšší české baseballové soutěži.

"Roli v tom sehrálo mnoho věcí. Jednou z nich byla i psychika. Toho rozhodnutí hrát extraligu ale nelitujeme. Za Olympii teď bude hrát úplně nová generace. Otevíráme novou kapitolu," říká Krejčíř.

- V letošním roce nastoupily do vánočního turnaje ve dvou kategoriích hned dva blanenské týmy. ZŠ Salmova a Olympia Blansko. Jak to?

To je jednoduché. Naší filosofií není to, abychom tady uhráli oslnivé výsledky, ale aby mladí kluci nasbírali nějaké zkušenosti. Nemusí vždycky všechno vyhrávat.

- Takže kluci trénují spolu, znají se a pak v turnaji nastoupí třeba proti sobě?

Přesně tak. Letos dokonce i v semifinále. A tam už pěkně tečou nervy. Ale o tom to je. To je taky zkušenost. My je pak uklidníme, aby si nic nevyčítali.

- Tři druhá místa ale není špatný výsledek...

Není. Však já jsem spokojený. Kluci hráli dobře. Když prohrajete s týmem, kde jsou soupeři o dost starší než vy, není to žádná ostuda.

- Malých baseballistů se hlásí pořád dost?

Musím zaklepat, že ano. Letos nás to až překvapilo. Na baseball se opravdu přihlásilo mnohem víc dětí, než jsme čekali.

- Podstatně hůř se v uplynulé sezóně dařilo nejstarším blanenským baseballistům. Olympia se neudržela v extralize a moc toho nepředvedla ani herně...

Olympia sestoupila do druhé ligy, protože to tam tehdy trošku nevyšlo ročníkově. Po pár letech se nám loni sice šťastně, ale přece podařilo postoupit zpátky do extraligy. Stálo před námi rozhodnutí, zda do toho jít. Nakonec jsme řekli ano a pořád si myslím, že to bylo dobře.

- Kde tedy byla chyba?

Nejspíš hlavně v tom, že kluci neunesli prvních pár proher a pak už se nezvedli. Jsme ale rádi, že si ta stará generace ještě jednou extraligu zahrála.

- Takže Olympii čeká generační výměna?

Ano. V Olympii nezůstane kámen na kameni. Máme úplně nový a mladý tým tvořený novou generací. Hlavně úspěšnými sedmnáctiletými hráči. Z těch starších jich tam zůstane maximálně pět.

- Zvládnou tak mladí hráči druhou nejvyšší českou soutěž?

Bude to pro ně těžké. Je to přechod mezi muže, z kovových pálek na dřevo a tak dále. Ale měli by to zvládnout.

- K tomu by měl dopomoct i trenér. Pavel Procházka se ale po loňské sezóně vzdal funkce...

Tým teď povede Natalie Gorodková, která byla sedmnáct let v Kanadě u Toronto Blue Jays. Asistenta jí bude dělat jeden z nejzkušenějších trenérů Olympie Richard Dvořák. Jsou to nové tváře, které do týmu přinesou nový pohled. Snad to bude fungovat.

- Procházkovi nevyčítáte, že si dal od baseballu pauzu?

Nevyčítám. To je Pavlovo rozhodnutí. On pro Olympii udělal obrovský kus práce, za kterou je třeba mu poděkovat. Je ale škoda, že nechce ani hrát, když na to má ještě věk. Chápu ale jeho zklamání. Ono se to těžko vysvětluje.

 

Baseballistům utekla první místa

Blanenský deník, 17. 12. 2012

Blansko – Už dvacátý druhý rok se v prosinci mění dvě tělocvičny Základní školy Salmova na dějiště tradičního vánočního baseballového turnaje. Ten letošní probíhal od pátku až do včerejška. Pořadatelé v něm vypsali tři věkové kategorie hráčů pod deset, dvanáct a patnáct let. Blanenské týmy se ve všech probojovaly až do finále, v kterých jim ale utekla první místa.

"O výsledky tady ale vůbec nejde. Jsem na naše kluky hrdý. Hráli skvěle. Vánoční turnaj je o pohodové atmosféře a o tom, aby mladí hráči sbírali svoje první zkušenosti," vysvětlil pořadatel Jaroslav Krejčíř. Jeho slova dokazuje i to, že se Blanenští rozhodli místo jediného silného týmu vytvořit vždy dva. Ve finále nejnižší kategorie tým Olympie Blansko porazila Technika Brno 1:3. Skupinu pod dvanáct let zase ovládlo bratislavské Apollo. Jednoznačným výsledkem 0:20 skončilo finále nejstarších. Blanenskou Olympii v něm porazili Hroši Havlíčkův Brod.

 


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608