2012 Summary 2. víkendu extraligy

26.06.2012 20:20

Hned čtyři týmy z osmi, tedy půlka Extraligy se po dalším hracím víkendu dělí o první příčku. Opravdu nevídaná věc.

Technika Brno – Eagles Praha 2:9, 2:9, 4:5

Největším překvapením „kola“ jsou tři prohry posledního mistra na domácím hřišti s pražskými Eagles. O výsledku prvního sobotního utkání rozhodla po bezbodovém začátku na obou stranách pátá směna, ve které Eagles získali na Martin Stříteckého šest bodů. I druhý zápas měl podobný průběh – vyrovnaný bezbodový začátek a poté velká ofenzíva hostů podpořená kvalitní hrou vnějších polařů. Nedělní utkání už bylo více dramatické, v dohrávce poslední směny Technika snížila na rozdíl jednoho bodu, ale více se jí už nepodařilo.

Skokani Olomouc – Draci Brno 6:19, 2:6, 4:2

Domácí potvrdili tradici posledních tří let a opět Draky jednou porazili. První zápas v sobotu i přes nadějný úvod v první směně (4:0), jasně prohráli, druhý už tak jednoznačný nebyl, i když výhra hostů byla zřejmá. Utkání muselo být pro tmu ukončeno po 7. směně. Neděle se Skokanům vydařila lépe a zásluhou amerického closera Kmiecika i dobré hry v poli udrželi před dotírajícími pálkaři Draků vítězství.

Arrows Ostrava – Olympia Blansko 11:0, 5:2, 6:3

Ostravští potvrdili roli favorita a třikrát zvítězili. Opírat se mohli zejména o pálkařskou formu Jakuba Malíka (2x HR) a výkony nadhazovačů. Největší naději na úspěch měla Olympia asi ve druhém sobotním zápase, kdy se postavil na kopec Pavel Procházka, a dostala se do dvoubodového vedení. Obrat zařídili ostravští pálkaři a poté i Greg McCarthy na nadhozu, který se blýskl 9 strike outy. V neděli hosté museli dotahovat vedení 6:1, ale více než dva body se jim získat nepodařilo. Nováček tak stále i přes slibné výkony čeká na první vítězství.

Hroši Brno – Kotlářka Praha 3:2, 3:2, 0:10

Oba sobotní zápasy byly velmi vyrovnané, druhý musel rozhodnout tie-break. Pro Kotlářku již druhý neúspěšný v této sezóně. V úvodním utkání se ujali Hroši vedení 2:0 hned v první směně a i zásluhou closera Leoše Kubáta ataku Kotlářky odolali. Ve druhém zápase šel naopak do vedení 2:0 pražský zástupce a to ve 2. směně. Vyrovnání přišlo vzápětí a stav 2:2 vydržel až do konce. V tie-breaku Kotlářka stejně jako v minulém týdnu nedokázala stáhnout bod, a tak i druhé utkání skončilo těsným vítězstvím Hrochů. Neděle už byla plně v režii pražských pálkařů.

 

Žádný z týmů tak již není bez porážky. Vypadá to, že v letošní zkrácené soutěži bude v konečném účtování rozhodovat opravdu každé vítězství. O to větší důvod, proč přijít i přes prozatím nepříznivé počasí, do hledišť.

Rarita víkendu: dvakrát dva úplně stejné sobotní výsledky stejných soupeřů Hroši – Kotlářka 3:2, Technika – Eagles 2:9

 


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608