A-tým porazil extraligovou Olomouc

27.06.2015 21:10

Olympia Blansko – Skokani Olomouc   13:10

V rámci baseballového poháru se domácí tým Olympie utkal s extraligovou Olomoucí. Utkání se hrálo ve středečním podvečeru a hosté k němu přistoupili poněkud lehkovážně. Na zápas si nepřivezli svoje nejkvalitnější nadhazovače a od samého začátku se tato skutečnost projevila.

Domácí tým zdecimovaný zraněními, hrající pouze s devíti hráči (někteří z nich i s nedoléčeným zraněním), dostal od první směny obranu hostů pod tlak a v úvodní směně 4x bodoval.  Extraligová Olomouc poté zapnula na plný plyn a postupně se jí podařilo vývoj otočit na 5:4 v páté směně. Následoval však další tlak domácích, kteří donutili hosty ke změně nadhozu a v šesté směně se opět ujali vedení, které následně navýšili na 10:5. Skokani se však nevzdávali a přinutili i domácí tým vystřídat do té doby spolehlivého Konvalinku. Na kopci se představil Havlíček. Bylo to jeho první nadhazovačské vystoupení po loňské operaci ramene. Olympii se v těchto chvílích jen s vypětím všech sil dařilo zastavovat tlak hostů, kteří po chybách domácí obrany korigovali a na začátku osmé směny srovnali na 10:10. Tým Olympie však nehodlal dobře rozehrané utkání ztratit. Zasadil další a tentokrát rozhodující úder. Po sérii odpalů zaznamenal v dohrávce 8. směny tři body, na které hosté již nedokázali zareagovat. Devátou směnu zvládl výborně na kopci Kostka a utkání s vítězným koncem pro Olympii ukončil.

Pálkařsky se prosazoval celý tým domácích, nejvíce se dařilo v poslední době ve výborné formě pálícím Němcovi a Šustalovi, důležité odpaly zaznamenali rovněž Kolář, Lošťák a Havlíček.

Po tomto překvapivém postupu do čtvrtfinále čeká Olympia na svého soupeře, který vzejde s dvojice Nuclears Třebíč – Technika Brno a bude se hrát v průběhu měsíce srpna.

 


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608