A-tým vybojoval play-off

24.07.2014 04:36

Olympia vybojovala postup do vyřazovací části 

o uplynulém víkendu muži Olympia cestovali k posledním zápasům základní části do Třebíče, která v tabulce držela společně s Jabloncem druhé místo. Pokud chtěli blanenští získat jistotu postupu, museli v obou sobotních zápasech zvítězit.  V případě pouze jednoho vítězství, by jsme museli čekat na výsledky ostatních zápasů. 

Nuclears Třebíč - Olympia 0:1 

První utkání zahájili nadhazovači Průša za Nuclears a Zdeněk Kocman za Olympii. Hned v první směně po jednometových odpalech Jakuba Kostky a Davida Farkaše obsadila Olympia 1. a 3. metu a následně Jaroslav Němec svým sebeobětovacím odpalem "dotlačil" Kostku pro první bod hostů. Asi nikdo v této chvíli netušil, že to byl jediný a tím pádem vítězný doběh.  Následně začali úřadovat nadhazovači. Olympia sice zaznamenala proti Průšovi 8 odpalů a několik volných met, nebyla však schopna posunout běžce k dalšímu doběhnu. Na druhé straně Zdeněk Kocman předvedl jednoznačně nejlepší výkon sezóny, za celých devět směn podpořen spolehlivou hrou celé obrany a pěknými zákroky zadopolařů Farkaše, Němce a Konopiského umožnil domácímu týmu pouze tři zdařilé odpaly a dvě volné mety. Jediná složitá situace nastala ve třetí směně, kdy domácí po volné metě, následném odpalu a chybě pole obsadili všechny mety, ale Kocman situaci zvládnul a předložil další jistý aut. Ve čtvrté směně bylo utkání přerušeno na půl hodiny pro déšť. Přestávka byla šancí pro domácí, kteří očekávali, že náš nadhazovač vypadne z rytmu. Opak byl pravdou, Kocman nepřipustil jedinou komplikaci a excelentním výkonem si zapsal ceněný shutout a posunul Olympii blíže k vysněnému postupu do vyřazovací části. 

Nuclears Třebíč - Olympia 2:8 

Ve druhém utkání nastoupil za Olympii na nadhazovacím postu Mirek Konvalinka, za Třebíč nadhazoval Libiak. Úvod zápasu naznačoval stejný průběh jako první utkání, tedy především souboj obran. Domácí ve druhé směně po chybě obrany hostů zaznamenali první sobotní bod a ujali se vedení 1:0. Tento bod však rozpoutal ofenzivní nápor hostů, kteří ve třetí a čtvrté směně zaznamenali po třech bodech a utkání prakticky rozhodli. Domácí se pokusili ještě v sedmé směně o korekci, kdy opět po chybě pole zaznamenali druhý bod a donutili hosty ke střídání nadhozu. Výborně házejícího Mirka Konvalinku nahradil Michal Prudil, který si ve zbytku zápasu trochu komplikoval život volnými metami, nicméně žádný další bod domácím již neumožnil. Naopak jeho dobrý pálkařský výkon, podpořen rovněž výborně pálícím Němcem přinesl hostům ještě další dva body a konečné vítězství 8:2.   

Toto vítězství zaručuje Olympii účast v play off, bez ohledu na další výsledky. V této chvíli Olympia drží třetí místo v tabulce, ze kterého ji může ještě odsunout právě Třebíč, která má ještě k dispozici tři dohráváné zápasy proti vedoucímu týmu z Hluboké. K tomu by však Třebíč musela ve všech třech zvítězit, což je velice nepravděpodobné. V případě udržení třetí pozice se Olympia utká v sérii na tři vítězné zápasy s Jabloncem. Pokud by skončila na čtvrtém místě, zahájila by PO sérií s Hlubokou.


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608