Naši muži byli na turnaji v Praze

18.07.2014 04:47

Naši nejstarší chlapci se minulý víkend vypravili do Prahy. Nikoli proto, aby si zopakovali pražské památky, ale zúčastnili se zde turnaje 1. jarní home-run.

Přípravný turnaj v Praze za účasti extraligových týmů byl pro náš mladý tým težkou zkouškou připravenosti. Ve skupině jsme se utkali s ostravskými Arrows a pražskými Eagles. Oba extraligové týmy dokonale prověřili připravenost a psychickou odolnost našich mladých nadhazovačů. V obou zápasech se však výrazně projevila naše nezkušenost, nadhazovači poměrně slušně bojovali s pálkaři, nervózní výkon v defenzívě, však přinesl spoustu chyb a z toho pramenící bodový zisk našich soupeřů. Oba zápasy skončily výsledkem 1: 11 ve prospěch našich soupeřů. Třetím soupeřem byl zkušený tým Old Boys, který jsme nepustili k bodům a vyhráli jsme 2:0. V zápase s Jabloncem o páté místo jsme po kolapsu našich startujících nadhazovačů prohrávali po první směně 0:5 a z tohoto úderu jsme se nedokázali vzpamatovat, konečný výsledek byl 0:7 pro Jablonec. 

Na turnaj jsme přijeli jsme s cílem vyzkoušet všechny hráče a zjistit, jaká je výkonnost našeho mladého týmu po tvrdé zimní připravě. Výsledky zápasů pro nás nebyly vůbec důležité a tomu také odpovídaly sestavy v našich zápasech, které jsme nestále obměňovali. Z tohoto pohledu byl pro nás turnaj více než přínosný. Zcela přesně nám ukázal, na čem musíme pracovat, pokud chceme dosáhnout cílů, které jsme si před sezonou stanovili. Přinesl nám i pozitiva, která nás motivují do další práce.


Za jedinou vyloženě negativní věc považuji zápas s Jabloncem. Jedná se o tým, který je naším soupeřem v soutěži a rozhodně by se nemělo stát, že se vůbec nedokážeme prosadit proti jejich nadhazovačům. 
Z jednotlivých výkonů nás potěšily výkony nadhazovačů Miroslava Konvalinky a Zdeňka Kocmana, kteří potvrdili svoji výkonnost, dále nás mile potěšil mladíček Tomáš Jelínek, který se ukázal v defenzívě ve velice slušném světle.  asi největším překvapením pro nás byl výkon Jakuba Kostky, který se po mnohaleté pauze vrátil na hřiště a předvedl velice nadějné výkony.

Naše příprava bude pokračovat v úterý, kdy budeme na domácím hřišti hostit od 18.00 další extraligový tým brněnské Hrochy.


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608