Naši muži na Prvním Jarním Homerunu v Praze

29.03.2015 20:22

A-tým Olympia Blansko se uplynulý víkend zúčastnil přípravného turnaj, který se konal v Praze pod názvem První Jarní Homerun.

Náš tým byl nalosován do skupiny s extraligovými mužstvy Kotlářkou, Titans a Eagles. V porovnání s těmito kádry jsme působili jako jedenáct statečných. Vzhledem k rozsáhlé marodce našeho týmu jsem měl v pátek k dispozici pouze deset hráčů a po sobotním příjezdu Zdeňka Kocmana nás bylo jedenáct. Ostatní druholigová mužstva Jablonec a Hluboká, která skončila v loňské sezóně nad námi, odmítla hrát této skupině, protože nemají dostatek nadhazovačů. Tím byly víceméně dány naše šance v tomto turnaji.

V pátek večer jsme se pod světly utkali s loňským finalistou extraligy Kotlářkou, která navíc již minulý týden hrála na turnaji v německém Regensburgu. Na začátku jsme šli do vedení 2:0, ale v dohrávce odpálil Jakub Sládek, účastník zápasu Japonsko - Evropa daleký HR a bylo srovnáno. V dalších směnách se již projevila síla Kotlařky a utkání bylo ukončenza stavu 12:2 pro pražský tým.

V sobotním dopoledni jsme se utkali s pražskými Titány. Kouč Titánů na nás nasadil nejlepšího nadhazovače loňského ročníku extraligy Jaka Rabinowitze a ten nám bohužel předvedl svoje kvality a za čtyři směny naše pálkaře nepustil na metu. Výsledkem byla naše porážka 0:10.

Nejkvalitnější utkání jsme sehráli v sobotu odpoledne proti domácím Eagles Praha. Na kopci potvrdil svoje kvality náš nejlepší nadhazovač Zdeněk Kocman, který během tří směn povolil domácím pálkařům pouze jediný odpal. Díky našim defenzivním chybám jsme však prohrávali 0:3, po změnách nadhazovačů skóre narostlo a na konci byl výsledek 7:3 pro Eagles. Škoda jen, že jsme nedokázali více zužitkovat náš tlak na konci zápasu, kdy jsme nezužitkovali plně obsazené mety.

Čtvrté místo ve skupině nás poslalo do zápasu o sedmé místo proti rakouským Viking Kufstein. Čtvrtý tým rakouské nejvyšší soutěže dlouho držel krok s naším týmem, před začátkem poslední směny jsme dokonce prohrávali 1:2, ale závěrečným tlakem jsme výsledek otočili na konečných 6:2 pro náš tým a obsadili jsme v přípravném turnaji 7 místo. Kuriozitou byla situace z poslední směny, kdy blanenský mladíček šestnáctiletý Tomáš Jelínek dokázal při dvou autech a obsazené druhé metě svým odpalem nejen dotlačit domů Jardu Němce, ale po chybě hostů dokázal oběhnout všechny mety a uzavřít skóre zápasu.

Turnaj splnil očekávání s kterými jsme účastnili. Vyzkoušeli jsme si všech devět nadhazovačů, ujistili jsme se, že i naši mladíčci jsou schopni udržet pálkaře soupeře, v defenzivě se sice vyskytly chyby, ale na začátku sezóny je to obyvyklý jev. Největší starosti nám však dělá naše ofenzivní činnost, která u soupeřů momentálně rozhodně nevzbuzuje obavy.

Na začátku sezóny situace našeho týmu není zrovna růžová, z různých důvodů chyběli na turnaji Barták, Zdeněk Jelínek, Lošťák, Konopiský, Havlíček, Puškáš a Kabeš. Jelikož se zdravotní stav zraněných hráčů nelepší, vypadá to, že náš A-tým čeká poměrně krušné jaro....

Fotogalerii z turnaje si můžete díky panu Prudilovi prohlédnout ZDE


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608