Opening Day 2015 - muži A

06.04.2015 12:10

Přestože celý týden držely apílové výkyvy počasí domácí v nejistotě a ještě v sobotu nebylo jasné, zda stav hrací plochy umožní odehrát otevírací zápasy letošní sezóny, nakonec se zápasy odehrát podařilo.

Počasí se umoudřilo, nicméně letošní problémy se sestavou neustoupily, spíše naopak. Celý týden zdravotní stav neumožnil trénovat Kostkovi, který ještě v sobotu bojoval se střevní virózou, a situaci umocnil stav Kocmana, jenž od soboty bojuje s vysokými horečkami. Rozšířil tak blanenskou marodku, kvůli níž v kádru domácí Olympie oproti loňsku chybí Havlíček, Lošťák, Puškáš, Barták, Konopiský a Vít, který ukončil sportovní kariéru.

Sobotní první zápas odstartoval na kopci Mirek Konvalinka a jako v minulosti již mnohokrát, i tentokrát podal velice dobrý výkon. Tento však nebyl podpořen výkonem domácí defenzívy, která ve druhé směně nasekala spoustu chyb, a umožněním pěti bodů a celkovým skórem 0:6 po dvou směnách zápas rozhodla. Přestože ve zbytku zápasu fungovala domácí obrana spolehlivě, dokonce zahrála několik dvojautů a po kombinaci zdařilých odpalů Němce, Jelínka a Šustala domácí snížili stav na 6:3, obrat se již nekonal, naopak v poslední směně hosté dostali domácí opět pod tlak a upravili výsledek na konečných 4 : 10.

Ve druhém utkání nastoupil na kopci v domácím dresu Michal Prudil, a stejně jako Konvalinka, i on si vedl poměrně dobře. A jelikož domácí nedokázali využít ani nabídku hostů, kteří svými chybami ve druhé směně umožnili naplnit domácím všechny mety bez autu, hrál se až do sedmé směny naprosto vyrovnaný zápas s mírným náskokem hostů (0:2). Poté však střdající nadhazovači domácích nedokázali udržet lineup hostů, ti dostali obranu Olympie pod tlak a výsledkem byl konec utkání po osmé směně za stavu 0:10.

Fotogalerii z utkání si můžete prohlédnout ZDE

 


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608