Play-off ČML Blesk Jablonec - Olympia Blansko

18.08.2014 11:19

V sobotu zajižděl tým můžů k prvním zápasům play-off do Jablonce, kde se utkal s domácím týmem Blesků, s kterými má v letošním roce negativní bilanci 1:3.

Blesk Jablonec - Olympia Blansko  2:0

V prvním zápase proti sobě nastoupily jedničky obou týmů, domácí Šafařík a za Olympii Zdeněk Kocman. Oba dva od začátku podpořeni bezchybným výkonem svých spoluhráčů v defenzívě drželi skóre na nule. Olympia byla v útoku přece jen o krůček nebezpečnější, nicméně ani jednou nedokázala nadějnou situaci dotáhnout do konce. A tak rozhodnutí přišlo v dohrávce osmé směny. Po dvojitém zaváhání v obraně hostů domácí zaznamenali dva body a o výsledku zápasu bylo rozhodnuto. K vítězství nepomohl ani vynikající Kocman, protože bez dosaženého bodu v útoku se vyhrát nedá.


Blesk Jablonec - Olympia Blansko 7:6 10.inn.

Po hodinu a půl trvající pauze, kterou si vyžádala velice silná přeháňka, začalo druhé utkání, které přineslo ještě větší drama, bohužel opět se šťastným koncem pro domácí. V dresu domácích nadhazoval veterán Chlup, za Olympii Miroslav Konvalinka. Olympia ve snaze srovnat stav série od záčátku aktivně útočila a postupně se dostala do vedení 4:0. V polovině utkání, kdy se zdálo, že zápas mají hosté pod kontrolou, přišla série chyb hostů v defenzívě a domácí během šesté a sedmé směny skóre otočili na 5:4 ve svůj prospěch. Během sedmé směny vystřídal na nadhozu Konvalinku Michal Prudil. Osmá směna změnu skóre nepřinesla. V deváté však Olympia ukázala, že se nehodlá jen tak lehce vzdát. Postupně jsme naplnili všechny mety a poté co jsme dvakrát úspěšně zahráli  "squeez" , jsme otočili na 6:5 v náš prospěch. Bohužel první nadhoz v dohrávce deváté směny skončil za plotem od pálky domácího Výbory a bylo srovnáno a následoval tie - break. V něm jsme začali úspěšně, po zahrané ulívce jsme obsadili bez autu všechny mety, nicméně následoval odpal na nadhoz, pak neúspěšná squeez a strike out a bylo po nadějích. Utkání ve prospěch domácích zlomil opět Výbora, který rozhodl odpalem do zadního pole.

Obě utkání přinesla velice dramatickou podívanou, bohužel v obou případech se šťastnějším koncem pro domácí tým. Přestože všichni naši nadhazovači odházeli velice slušně, v obraně se dařilo Bartákovi, Šustalovi a Lošťákovi, krásným zákrokem v zadním poli se prezentoval Farkaš, tak dlouhé odpaly Konopiského a Z.Jelínka zůstaly bohužel osamoceny.  Stav série je tak 2:0 pro Jablonec, který k postupu do finále a tím pádem do baráže o extraligu potřebuje ještě jedno vítězství...

Dakší zápasy série odehraje Olympia na svém hřišti již tuto sobotu 23.8. ve 13 a 16 hodin. Naši chlapi potřebují vyhrát obě utkání, přijdeme je tedy všichni povzbudit, že jo?

 


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608