2012 V tisku o nás

26.06.2014 12:04

Procházka: Baráži se chceme vyhnout. Na extraligu máme

        30.03.2012 17:13

Blansko /ROZHOVOR/ – Loni vyhráli baráž a vracejí se mezi ligovou elitu. Baseballisté Olympie Blansko si v nejvyšší české soutěži zahrají opět po třech letech. A mají jasný cíl. Extraligu udržet a vyhnout se baráži. S týmem, který vybojoval postup. A třemi posilami. Polařem Mackem, nadhazovačem Navrátilem a americkým catcherem Samuelem Faustem.

 

Poslední dva jmenovaní hráči přiletí ze zámoří a k blanenskému týmu se připojí až v květnu. Opačným směrem letí už v pondělí do států levoruký nadhazovač Štěpán Havlíček. „Na extraligu určitě máme. Drahé posily si sice dovolit nemůžeme, ale i přesto v soutěži nebudeme podle mého rozhodně do počtu. Myslím, že šesté místo je v našich silách,“ řekl před startem sezony hrající trenér Olympie Pavel Procházka.

Ovšem start do nové sezony bude mít Olympia velmi těžký. Příští víkend totiž sehraje tři zápasy s mistrovskou Technikou Brno.

Loni jste vybojovali postup do extraligy. V té si Olympia zahraje opět po třech letech. Jaké posily jste do týmu přivedli?

Tým zůstal prakticky pohromadě, bez velkých změn. Po dvou letech se k nám vrací polař a catcher Lukáš Macek. Po čtyřech letech si v Blansku také zahraje nadhazovač Richard Navrátil. Studuje v Americe a přiletí v květnu. Společně s ním dorazí jednadvacetiletý catcher Samuel Faust. Takže budeme mít i zahraniční posilu.

Nepotřebujete spíš někoho na pálku na nadhazovačský kopec nebo do pole? Proč zrovna catcher?

Po nadhazovači je catcher druhý nejdůležitější hráč v týmu. Řídí nadhazovače a organizuje hru. Faust je prý navíc velmi solidní pálkař, takže u týmu bude určitě platný. Navíc na pozici catchera jsme v minulosti spíše improvizovali. A právě Faust má tento post zažitý.

Jak to vypadá se startem levorukého nadhazovače Štěpána Havlíčka, který hraje v zámoří v nižších soutěžích?

Štěpán nám v extralize bohužel nepomůže. 2. dubna odlétá do států a vrátí se až na podzim. To se bude hrát už jen baráž o udržení v extralize a tam rozhodně být nechceme.

Kdo tedy bude na kopci v dresu Olympie?

Míra Konvalinka, já a levorucí nadhazovači Blažek s Němcem. V květnu se pak připojí Navrátil.

Takže pět nadhazovačů, to je solidní sestava…

Jenže v extralize teď odehrajeme daleko víc zápasů než loni v Českomoravské lize. Tam bylo v základní části dvaadvacet utkání. Teď to bude ke čtyřicítce. O víkendu nás čekají tři zápasy. Většinou dva v sobotu a jeden v neděli. Nebo pátek, sobota, neděle. Bude to hodně náročné.

Prosadil se do prvního týmu někdo z talentovaných hráčů z mládežnických kategorií?

Několik kluků z mládežnických týmů v áčku vyzkoušíme. Velký talent je David Lošťák, který bude nastupovat v áčku ve vnitřním poli. Na nákupy zahraničních posil nemáme peníze. Musíme se proto spolehnout na vlastní odchovance.

V ostatních týmech se to přitom cizinci jenom hemží. Není pro Olympii lepší hrát na špici Českomoravské ligy než se plácat na dně extraligy?

V Českomoravské lize můžeme hrát kdykoliv. Prakticky bez tréninku a budeme nahoře. Každý chce hrát logicky co nejvýš. Na extraligu podle mého tým máme. Chceme se vyhnout baráži a skončit šestí. Reálné to je. Skokani, Hroši Brno, Eagles Praha. S těmi se můžeme v klidu měřit a porážet je.

Ve dvou přípravných zápasech jste právě s Hrochy ale prohráli…

Byly to přípravné zápasy. Nehráli jsme kompletní a ladili sestavu. Každopádně podle mě je v našich silách tyto mančafty v extralize porážet. Se zimní přípravou jsem spokojen a víc se ukáže až v mistrovských zápasech.

Hned v úvodním kole ovšem narazíte na mistrovskou Techniku Brno…

No, to bude hodně ostrý start. (úsměv)

Autor: Jan Charvát


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608