Ml. kadetům uteklo semifinále ČBP o jeden doběh

16.06.2015 21:39


Ve velmi dobrém světle se ukázal tým mladších kadetů Olympie Blansko v turnaji Českého baseballového poháru. V úvodním utkání skupiny C sice Olympia vysoko podlehla Třebíči, ale další utkání s Kotlářkou Praha bylo rozhodující pro postup ze skupiny. Tým Olympie v tomto souboji podal soustředěný výkon a také díky výbornému výkonu nadhazovačů Adama Prudila a Jakuba Štreita zvítězil 5:3.


Postup mezi nejlepších 8 týmů dodal blanenským hráčům jistotu. V hezkém a dramatickém utkání s Hlubokou však v dohrávce poslední směny, při dvou autech a vedení Blanska, rozhodl šťastný odpal Jihočechů, který pomalu doplachtil za spojku a posunul do semifinále Hlubokou nejtěsnějším výsledkem 11:10.


Shoda okolností pak svedla opět dohromady jednoho z favoritů celého turnaje tým Třebíče a Olympii. Blanenští šli tentokrát do zápasu s velkým odhodláním a přetahovali se se soupeřem o výsledek až do poslední směny. V závěru byli nakonec šťastnější hráči Nuclears, kteří vyhráli 12:9. Výborně v dresu Olympie nadhazovali Štěpán Polák a Jakub Gregor. Kořením utkání byly dva předlouhé homeruny Adama Prudila.


V nedělním utkání o 7. místo nadhazoval proti Olympii nejlepší nadhazovač Pipas Whitehead. Brněnští ho šetřili na semifinále, ale tato taktika se jim vymstila a tak Whitehead nastoupil na nadhazovací kopec až v utkání proti Olympii. Pálkaři Blanska se však hned v první směně opřeli několikrát tvrdě do míče a vedli 2:0. Za Olympii dobře nadhazoval Jakub Gregor. Tlak Brňanů postupně sílil a převzali v utkání vedení. Olympia zabrala na pálce, ale prudké odpaly Tushiho a Potůčka směřovaly přímo do rukavic soupeřů. Poslední směnu zavřel  třemi strike outy rychlý nadhazovač Olympie Šebela, ale Whitehead už v dohrávce Blansku obrat nedovolil. Olympia prohrála 3:6 a skončila na konečném 8. místě.


Dojem z výkonu týmu Olympie v turnaji  byl velmi dobrý. Utkání se všemi soupeři byly vyrovnané. Zlepšila se hra na pálce a na slušné úrovni byl i výkon většiny nadhazovačů Blanska.


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608