Mladší kadeti na Poháru ČBA 10. místo

24.07.2014 04:29

Mladší kadeti zabojovali a dvěma vítězstvími a třemi porážkami obsadili v konečném pořadí Poháru České baseballové asociace desáté místo, což je asi maximum možného.

Pohár ČBA kategorie mladších kadetů jsme pořádali a myslím, že jsme se toho zhostili důstojně. 14 týmů rozdělených do 4 základních skupin, z nichž se dvě odehrály u nás a další dvě v Brně, se postupně představily na našem hřišti v následných vyřazovacích bojích.

Straweberry Field zase jednou doslova praskalo ve švech, hráči i množství diváků se postarali o důstojnou kulisu poháru. 

Olympia Blansko se v základní skupině postupně utkala s týmy Tempo Titans Praha (1:5), reprezentací ČR do 12 let (10:9) a Arrows Ostrava (6:7). Zejména výkon proti reprezentaci a Arrows byl téměř bezchybný a o porážce s Arrows se rozhodlo až v poslední směně, kdy ostravští získali onen zlatý bodík. 

Ve skupině o 9. až 13. místo jsme si s přehledem poradili se Sokolem Hluboká (7:3) a v boji o 9. místo jsme narazili na Techniku Brno, s níž jsme letos odehráli už 7 utkání. Bohužel se nám nepodařilo navázat na naše výborné výkony a po porážce 4:14 jsme získali konečné desáté místo.

Pikantní na celém poháru byla skutečnost, že jsme poprvé hráli bez Adama Prudila a hlavně proti Adamovi, který hájil dres reprezentace. Jeho zkušenosti na první metě a nadhozu nám v závěru turnaje chyběly, přesto jsme celý turnaj odehráli v mnoha případech nad naše možnosti.

Naše tradiční opory Vojtěch Fabík, Vojtěch Pomazal a Tomáš Fišer předváděli na nadhozu i na pálce skvělé výkony, Ondřej Trávníček výborně nadhazoval v utkání s Hlubokou a největším pro mne překvapením byl výkon Dominika Kopeckého, který se blýskl parádním výkonem na pozici catchera i nadhazovače v utkání s ostravskými Arrows. Naše žákovské posily Tomáš Potůček, Ondřej Šebela a Jakub Štreit opět dokázaly, že v žácích vznikl tým, který bude jistě patřit k favoritům republikového mistrovství.

 

Obrázky z turnaje si můžete prohlédnout ZDE


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608