Naši mladší žáci získali cenné zkušenosti

28.09.2014 21:36

Během uplynulého víkendu se naši mladí hráči zúčastnili mistrovství republiky v coachballu. Jednou mi Jim Fuller, který působil v Blansku jako envoy coach (nominovaný prostřednictvím MLB), řekl, že nikdo není dokonalý, ale dokonalost je naším cílem.

Naše výkony nebyly v průměru zdaleka dokonalé, mnohdy jsme nadělali v poli řadu zbytečných a začátečnických chyb, které nás stály rozhodující body. Na druhou stranu diváci byli svědky řady pěkných zákroků našich polařů. Podařily se nám v útoku i směny, kdy jsme zaznamenali řadu dobrých odpalů, kterou ukončilo až omezení pěti bodů ve směně.

Mnoho lidí považuje Einsteina za velmi nadaného. To ovšem není vůbec pravda. Sám řekl, že nebyl vůbec nadaný. Pouze se dané problematice věnoval dlouhodobě a s radostí, což ho dovedlo k mnoha úspěchům. Úplně stejné to je i ve sportu, baseball nevyjímaje. Pokud budeme poctivě trénovat a tuto nádhernou hru si užívat, úspěchy přijdou. Nikoliv za den či týden, ale přijdou. Záleží pouze a jenom na vůli.

Důležité je hrát hlavou, což nejednou předvedl Ivo Vránek, jenž zaznamenal i dvojitý out. Hezkou hrou v zadním poli (především komunikací) se předvedl Vít Špidla. Jiří Grossmann zahrál mnohdy těžké míče, ačkoliv balón mu někdy neposedně v rukavici poskakoval a běžící pálkař dosáhl první mety. Pozadu rozhodně nezůstala ani děvčata v našem týmu (pokud se nepletu, zastoupení něžnějšího pohlaví bylo nejvyšší ze všech týmů), jmenovitě Valentina Bernátová, Saša Kučerová a Jana Petříková. Rozhodně se mezi chlapci neztratila. Na první metě nás nesčetněkrát podržel Šimon Kohoutek. Nadprůměrnou pálkařskou formou se předvedli oba Adamové, tedy Kopřiva a Petržela. Velký dík v neposlední řadě patří trenérce Markétě Gregorové, která předvedla zodpovědnou práci na třetí metě. Zapomenout rozhodně nesmíme na početnou fanouškovskou základnu rodičů (včetně Viktorky Grossmannové coby o málo starší hráčku), kteří díky své obětavosti vytvořili nezapomenutelnou atmosféru. Zbývá doplnit, že jsme nakonec obsadili 10. místo z 12 týmů. Jistým ospravedlněním budiž to, že pouze tři naši hráči byli desetiletí. Stále je a bude co zlepšovat, je před námi hodně práce, ovšem cíl je dosažitelný. Volba správné cesty závisí i na samotných hráčích.

To, že si turnaj naše hráčky a hráči užili, je jasné a je to také vidět z fotek. Ale že si turnaj užili i naši rodičové, to už je něco navíc a jsme za to moc rádi (viz. email pana Bernáta)

Musím Ti napsat, že coby divák jsem si užil hru našich malých hračů v Praze neskutečně...a myslím, že velký dík patří především Mirkovi (Konvalinkovi), protože coby kouč (mladého a teprve nedávno složeného týmu) zvládl neskutečně s nadhledem a v klidu cely turnaj a děti vedl naprosto výborně. Tak mu opravdu patří velký dík a hlavně ty děti to myslím právě kvůli takovému přistupu bavi a užívají si hru taky!! Což se v případě jiných týmů, které jsem sledoval bohužel nedá řict ani omylem. Takže Mirkovi obrovký respekt!!!

Fotogalerii z turnaje si můžete prohlédnout ZDE. Autor obrázků, pan Radim Grossmann vzkazuje: "Snažil jsem se vybrat nějaký průřez hráči. Fotek je mrak, tak pokud bude mít někdo zájem o komplet (něco málo přes 2GB), tak mi budete muset přinést flashku (a flašku) :-)

 


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608