Naši starší žáci podali na Z-Cupu nadprůměrné výkony

10.11.2014 14:27

O minulém víkendu proběhl na brněnském výstavišti mezinárodní turnaj Z-Cup, kterého se zúčastnilo hned 16 týmů nejen z Česka, ale i Polska a Rakouska.

Náš věkový průměr byl o poznání nižší než u soupeřů, to ovšem nic neměnilo na tom, že jsme bojovali velmi srdnatě.

Hned na úvod nás čekal soupeř, který měl ambice minimálně na finále. Souboj to byl velmi vyrovnaný. Obsazovali jsme pravidelně v každé směně mety a v poli hráli solidně. Bohužel rozhodlo pár chyb v poli, kterých soupeř využil, a odcházeli jsme poraženi těsným rozdílem 3:0.

Jako další tým nás čekali Hroši. V tomto zápase jsem hráli zase o něco lépe a vyhráli jsme zaslouženě 16:2.

Poté nás čekal poslední zápas ve skupině proti Arrows Ostrava. Postupně jsme si tlakem vytvořili vedení 11:4, ale ani to nám k vítězství, které jsme nutně potřebovali, nestačilo. Konečný výsledek byl 11:11 (zápasy ve skupině mohli skončit remízou), což nás odsoudilo až ke 3. místu ve skupině.

V neděli jsme hráli proti poslednímu týmu (bráno podle skóre) Skokani Olomouc. Díky takřka bezchybné hře v poli a silné pálce jsme vyhráli 16:1.

Pak nás čekala Technika Brno. Zápas to byl velmi vyrovnaný, ale jako poraženi jsme odcházeli s konečným výsledkem 7:6 my. V tomto zápase podal rozhodčí velice špatný výkon. Projevy rozhodčích byli obecně, až na dvě výjimky, velmi špatné. Mechanika rozhodčího ani pravidla jim vůbec nic neříkala. Mnohokrát se stalo, že ani hráči, ani trenéři a ani diváci nevěděli, jaký byl výrok, protože rozhodčí nedokázali „prodat call“. Nechceme se na rozhodčí vymlouvat, ale kdyby pískali rozhodčí s licencí, hra by vypadala celkově mnohem lépe i z hlediska atraktivity a hráči by to jistě ocenili.

Nakonec jsme nastoupili k poslednímu zápasu o 11. až 12. místu proti Pelicans Bučovice. Opět o naší porážce 8:4 rozhodli chyby. Je pravda, že za soupeře hrál i starší chlapec, který výrazně ovlivnil výsledek zápasu. I tak jsme ale mohli vyhrát.

Velmi příjemně nás překvapil Vít Špidla, který se blýskl na pálce, byť v poli bylo pár zaváhání. Takřka bezchybně hrála Saša Kučerová, která na pálce plnila úkoly (posouvala běžce apod.) a v poli se dobře orientovala. Šimon Kohoutek nás mnohokrát podržel v poli a na pálce dostával pod tlak soupeře svými tvrdými odpaly. Jirka Grossmann svými perfektními útočnými úlivkami uváděl soupeře do beznaděje. Valča Bernátová měla přehled o hře v poli a na pálce se dostávala na mety. Ivoš Vránek rovněž v poli nezaváhal a svými pěknými zákroky si mnohokrát zasloužil potlesk diváků. Velmi pěkně hrála i Jana Peříková, která zaznamenala několik odpalů, kdy soupeř neměl šanci ji zahrát out. Hynek Borek rovněž zaznamenal tvrdé odpaly. Příjemně překvapil i Adam Kopřiva, který bojoval na pálce do posledního míče. Pochvalu si rovněž zaslouží Jenda Odehnal (zaznamenal dvoumetový odpal), stejně tak Adam Petržela za svoji perfektní úlivku či Jan Altrichter za poctivou práci v zadním poli a také Patrik Sigl za bojovný výkon v útoku.

Jisté mezery jsme měli v obraně, kdy občas vázla komunikace. Někdy chyběla agresivita po odpalu, jindy jsme jako polaři neobsazovali mety. V útoku jsme měli dva extrémy. Na jednu stranu jsme se spokojili s jednou metou, jindy jsme chtěli moc a neměli jsme nic (byli jsme nakonec out). Jedná se o chyby, které jsou pouze v hlavě. A o tom baseball ve velké míře je.

Velký dík patří v neposlední řadě trenérce Kačce Feikové, bez níž bychom nebyli tam, kde jsme teď.

Obdiv si rovněž zaslouží rodiče, kteří hnali naše hráče ke stále lepší výkonům.

 

Jak mi jednou řekl envoy coach Jim Fuller: „Nobody is perfect, but perfection is our aim.“

 


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608