2013 1. vítězství našich softballistek

28.06.2013 16:06

Mladé Buky, 18. - 19.5.213

Olympanky nastoupily ke svému druhému ligovému turnaji, tentokrát pořádanému oddílem Sparks Mladé Buky (okr. Trutnov). V uplakaném ránu se vydaly na cestu v časných ranních hodinách, protože cíl cesty ležel až v Podkrkonoší.

Po příjezdu na místo jsme zjistili, že obě hřiště jsou pod vodou. Počasí pořád hrozilo deštěm, nicméně pořadatelé udělali všechno pro to, aby se mohlo hrát. A taky se hrálo, i když se zpožděním.

K prvnímu zápasu jsme nastoupili proti SC Merklín. Na našich děvčatech byla znát tréma a nerozehranost, nicméně i v omezeném počtu, protože marodka týmu je poněkud rozsáhlá, podala děvčata slušný výkon. Přestože jsme prohráli a naše hra obsahovala spoustu začátečnických chyb, potěšila nás chvála soupeře, jejichž trenérka ocenila pokrok, který naše hráčky udělaly za 14 dní od minulého turnaje.

Při dalším zápase jsme pozměnili trochu sestavu a nadhoz začala Aneta Sehnalová. Soupeřem nám byl pražský softballový oddíl Spectrum, který na minulém turnaji chyběl a tudíž byl pro nás velkou neznámou. Naše softballistky získaly už v první směně rozhodující náskok, který soupeř nedokázal srovnat, ve druhé směně jsme ještě trochu přidali a k našemu překvapení jsme tento zápas poměrně jednoznačně vyhráli 11:5. V obnovené historii blanenského softbalu první vítězství!

Poslední zápas prvního dne proběhl zcela v režii soupeře – loňského účastníka extraligy kadetek a celkového vítěze prvního turnaje – Eagles Praha. Přesto jsme dokázali uhrát alespoň čestný bod, kdy jsme změnili taktiku na pálce a dařilo se nám dokonce i rychlé nadhozy soupeře nějakým způsobem odpalovat. Velkou oporou v poli byla nejmladší softballistka TJ Olympia Blansko, teprve desetiletá Bára Danielová, která v zadním poli dokázala svými zákroky udržet soupeřky na jednometových odpalech. Pod tlakem děvčata dělala velké množství chyb a na skóre to také bylo hned znát.

Druhý den nás čekal poslední zápas ve skupině s týmem Nuclears Třebíč. Po vyrovnané první směně jsme opět platili nováčkovskou daň a zbytečnými chybami jsme hratelnému soupeři umožnili vytvořit si náskok. Přestože jsme dokázali pálit nadhozy (celkem 10 jednometových odpalů bez chyby soupeře v poli), nedařil se nám postup na metách a náskok Nuclears jsme už nedokázali dotáhnout. Přesto se v utkání opět zaskvěla Aneta Sehnalová nejen svými nadhozy, ale i hrou v poli (3x aut na 1. metě). Znovu také tým podržely zákroky Báry Danielové v zadním poli.  Skupinu jsme tak ukončili na čtvrtém místě.

V posledním utkání dne i turnaje jsme narazili na tým Tempo Titans Praha, se kterým jsme se dosud neutkali. I tento soupeř byl nad naše momentální herní schopnosti, i když věříme, že snad již příští turnaj nám dá možnost porážku soupeři vrátit.

Celému týmu je třeba poděkovat za přístup k utkáním a vůbec celé soutěži. Přestože jsme byli hodně oslabeni rozsáhlou marodkou, mezi ostatními týmy jsme se neztratili. Bohužel s obětavostí některých hráček, (Verča Břoušková má bolestivé zranění kolene, přesto jela a hrála, a hrála velice dobře) kontrastuje přístup jiných, které „zaspaly kvůli budíku“ nebo na turnaj nejely z různých jiných nejasných důvodů…

Obrázky z turnaje si můžete prohlédnout ZDE


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608