Halový turnaj v Hrotovicích

17.07.2014 04:31

V neděli 26. 1. 2014 vyjeli softballistky a kadeti se dvěma týmy na halový turnaj do Hrotovic, pořádaný třebíčskými Nuclears. Vzhledem k tomu, že se začínalo v 8.30, byl odjezd stanoven na 6.00 hodin ráno. Bohužel zdravotní problémy nám zhatily plány na dva týmy kadetek doplněné kadety, takže nakonec odjíždělo pouze 17 hráček a hráčů s tím, že nadhazovačky budou alternovat v obou družstvech Blansko1 a Blansko2.

Z hlediska trenérů se jednalo spíše o získání přehledu o tom, jaký jsme udělali pokrok v herních dovednostech a porovnání se soupeřkami minulými (Nuclears) i budoucími (Arrows). Především katastrofální pálka tým Blansko1 přivedla ke čtyřem porážkám ze čtyř zápasů a tím i k poslednímu místu v turnaji. Tým Blansko2 složený z kadetů a doplněný děvčaty v bratro a sestrovražedném boji porazil Blansko1 výslekdem 15:10, takže skončil na 3. místě. Na druhém místě skončil pořadatelský tým Nuclears a zvítězil tým Arrows.

Soupeřky oba naše týmy předčily především dravostí při hře v poli, agresivitou na metách a pálkařskými dovednostmi, přesto turnaj ukázal, že jsme udělali obrovský krok kupředu a v poli soupeřkám začínáme šlapat na paty. Duo našich tradičních nadhazovaček, Aneta Sehnalová Jolana Kučerová, předvedlo zodpovědný výkon v rámci jejich zkušeností a výborným výkonem je doplnila Veronika Břoušková (začala s nadhozem teprve v závěru loňského roku). Osvědčené pálkařky naopak selhaly na celé čáře, a přestože nadhozy soupeřů nebyly nijak excelentní, neprosadily se. Na druhé straně se o to víc trefovaly dívky, jejichž výkony na pálce v minulosti nebyly příliš výrazné. 

V dalším období se musíme tedy více zaměřit na pálku a pokračovat v trendu zlepšování hry v poli. Musíme také posilovat důvěru ve vlastní dovednosti na pálce. U nadhazovaček je situace trochu složitější a bude ještě nějakou dobu trvat, než vychováme nadhazovačky s takovými dovednostmi, jako mají ostatní týmy. Přece jen hrajeme teprve druhou sezónu…


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608